Відпочинок на Кіпрі

Показати на мапі

Туризм

Кіпр - це невеликий острів, який має багату культуру і давню історію. Цей острів не рідко називають музеєм під відкритим небом. Мандрівники мають можливість відвідати збережені класичні грецькі храми, поселення давніх людей, вілли, римські амфітеатри, ранньохристиянські базиліки, замки хрестоносців, англійські будинки в колоніальному стилі, венеціанські фортеці, готичні собори, а також монастирі й церкви часів Візантійської імперії. Всі дороги і автостради на Кіпрі знаходяться у відмінному стані, тому незалежно від того, будете Ви подорожувати автомобілем або автобусом, для того щоб перетнути острів зі Сходу на Захід, Вам знадобиться не більше 5 годин. При цьому слід зазначити, що в яку сторону Ви б не поїхали, ви все одно приїдете до морського узбережжя.

Курорти Кіпру вважаються одними з найкращих в усьому світі, в тому числі й тому, що пляжі відзначені за чистоту Європейським Союзом.

Історія

Перші поселенці з'явилися на Кіпрі більше восьми тисяч років тому, але й сьогодні достеменно невідомо що це був за народ. Протягом багатьох століть Кіпр був колонізований ахейцями, надалі островом управляли і Ассирія, і Єгипет, і Македонія, і Рим. Після розпаду Риму, Кіпр залишався при владі Візантії до 1191 року. У цей період острів був захоплений хрестоносцями, які організували на острові першу самостійну державу.

Створена держава проіснувала майже 300 років, потім владу захопила Венеція, потім Османська імперія. Великобританія отримала цей острів від Туреччини в 1878 році. Під час другої світової війни кіпріоти змогли досягти своєї незалежності. Однак північна частина острова залишилася лояльною Туреччині, тому острів і сьогодні розділений, але місцеве населення виявляє все більшу зацікавленість в об'єднанні з республікою Кіпр.

В даний час на території Республіки Кіпр проживає близько мільйон осіб, вона займає 9250 кв.м. і входить до Євросоюзу. Державна валюта - євро.

Путівка на Кіпр вже багато років користується попитом серед мандрівників і туристів. Острів вабить гостей своїм приємним кліматом, великою кількістю церков, храмів і фортець, розкиданих по всьому острову. Всі ці будівлі були залишені в свій час правлячими цивілізаціями.

Пам´ятки

Нетривалий авіапереліт - і Ви опинитеся в казці. Варто відзначити, що гарячі тури на Кіпр з Києва подарують вам не тільки чистий оксамитовий пляж і тепле блакитне море, але й безліч історичних місць, які здивують вас своєю красою і величчю. Екскурсії мають доступну вартість, тому кожен турист зможе познайомитися з історією острова.

Неподалік від Пафосу знаходяться гробниці королів або царські гробниці. Багато хто вважає, що в цьому місці поховані царські особи, проте вчені говорять про те, що в цьому місці спочивають високопоставлені чиновники і аристократи. Всередині гробниць можна побачити фрески на стінах, доричні колони, старовинні амфори. Саме за багату внутрішню обробку ці гробниці і отримали таку назву.

Старий Пафос або Палепафос - це могутнє місто-держава, його руїни знаходяться біля села Куклія. З цим місцем пов'язана легенда про правителя міста - Пігмаліона, в ній розповідається про скульптора, який створив прекрасну статую жінки і закохався в неї. Богиня Афродіта захотіла допомогти цьому коханню, тому перетворила статую в жінку, яка народила Пігмаліону сина Пафоса.

Клімат

На острові Кіпр панує дуже сприятливий клімат не тільки для відпочинку, але і для здорового життя. Так, як острів знаходиться в субтропіках, то і клімат тут субтропічний середземноморський, характерною рисою якого є сухе і спекотне літо (від +25ºС до +40ºС), і досить м'яка зима з опадами, в основному у вигляді дощів, і температурою від +10ºС до +20ºС. Вважається, що на Кіпрі найм'якіші зими в регіоні, а сніг можна спостерігати тільки в горах Троодос.

Тому найкращий час для відпочинку на острові літо, або вересень, коли літня спека вже спадає, а море ще тепле. Так для туристів, що віддають перевагу відпочинку на морському узбережжі, клімат Кіпру підійде як найкраще.

Дозвілля

Готелі Кіпру радо зустрінуть Вас в будь-яку пору року. У період з квітня по листопад припадає максимальна кількість туристів і саме в цей час гарячі тури на Кіпр користуються особливим попитом. Але навіть якщо ви вирішите вирушити помандрувати з листопада по березень, то зможете цікаво провести час, різноманітно провести своє дозвілля, покататися на лижах і подивитися безліч місцевих визначних пам'яток.

Піщані пляжі і лагідне море, стародавні руїни і гірські стежки, традиційні театральні вистави і численні свята - все це Кіпр подарує своїм гостям.

На Кіпрі туристам запропоновані практично всі існуючі водні види відпочинку - це і яхтинг, і водні мотоцикли, а також дайвінг і рибалка. На невеликому острові побудовано цілих 4 аквапарки: в Протарасі, в Пафосі, Айа Напі і в Лімасолі. В них представлені різноманітні атракціони для будь-якого віку, а ціна вхідного квитка доступна кожному туристу.

На острові дуже популярна верхова їзда. Здійснюючи кінні прогулянки, Ви відкриєте для себе фантастично красиву дику природу Кіпру. Крім того, на цьому острові можна пограти в гольф, так як тут побудовані чемпіонські гольф-поля. В зимові місяці в Тодорос, центральному гірському масиві Кіпру, можна покататися на лижах. Початківці можуть взяти кілька уроків у інструктора.