Відпочинок в Пекин

Китай

Показати на мапі

Туризм

Стародавні пагоди і фантастичні хмарочоси, імператорські парки і квартали барів, таємниці Забороненого міста і легендарна качка по-пекінськи ... Багатолика китайська столиця вражає і зачаровує, захоплюючи в нескінченний вир вражень.

"Пекін" у перекладі означає "Північна столиця". На путунхуа, основному офіційному діалекті Китаю, назва міста звучить як Бейцзін (англ. Beijing).

За більш ніж дві тисячі років існування ця місцевість змінила безліч імен і правителів. Місто завойовували, руйнували і відбудовували знову. «Північною столицею» воно стало на початку XV століття. В цей же час було зведено знамените Заборонене місто - резиденцію імператорів двох останніх династій.

У першій половині ХХ століття Пекін позбувся статусу столиці, поступившись ним Нанкіну. Після створення у 1949 році Китайської Народної Республіки він знову стає столицею держави.

Зараз це культурний, освітній, політичний центр і найважливіший транспортний вузол Китаю.

Пам'ятки

Історична частина Пекіна - райони Дунчен і Сичен - лежить в межах Другої кільцевої автодороги (всього їх у цього найбільшого мегаполісу шість!).

Дунчен ( «Східне місто») був районом місцевої знаті. Тут розташовано безліч пам'яток, включаючи легендарне Заборонене місто.

Заборонене місто (друга назва Ґуґун (Колишній палац)) - найбільший палацовий комплекс у світі - був побудований в 1420 році. Протягом п'ятисот років він залишався резиденцією імператорів (династії Мін, потім Цин). Перебувати на території міста могли лише члени імператорської родини і близькі підлеглі. Решта жителів не мали можливості навіть зазирнути за його стіни: будувати будівлі, що перевищують їх висоту, заборонялося законом.

Храм Неба - візитна картка і головний храм Пекіна. Пам'ятка занесена ЮНЕСКО до Списку всесвітньої спадщини людства. Сучасник Забороненого міста, цей храмовий комплекс був побудований в 1420 році. Згідно світогляду жителів Китаю, храм пов'язаний з трьома іншими: Землі, Сонця і Місяця. Таким чином, в столиці було чотири основних храми - по одному на сторону світла.

Храм Землі розташований на півночі міста, на території Дітаньского парку, одного з найбільш популярних місць відпочинку. Якщо ваша поїздка до Пекіна випаде на Китайський Новий рік - обов'язково загляньте сюди. В цей час на фестиваль до Храму Неба сходяться тисячі городян і туристів.

Два інших з четвірки святилищ - храми Місяця і Сонця - також збереглися до наших днів і відкриті для відвідування.

Пекін це мегаполіс, який постійно розвивається, і поряд з найдавнішими шедеврами архітектури може похвалитися також сучасними визначними пам'ятками. Найбільш відомі з них - хмарочос, в якому знаходиться штаб-квартира CCTV (Центрального телебачення Китаю) і Національний центр виконавчих мистецтв (Оперний театр).

Проводячи відпустку в Пекіні, ви можете побачити й саму знамениту пам'ятку Китаю - Велику стіну. Один з найпопулярніших її ділянок - Бадалин - знаходиться приблизно в 70 км від столиці. Сюди можна дістатися на громадському транспорті або на таксі.

Один із зручних і популярних способів подорожі по місту - велосипед. Багато туристів використовують цей мобільний і дешевий варіант транспорту, щоб оглянути околиці, не простоюючи у заторах. Орендувати велосипед можна прямо в готелі або в одному з пунктів прокату - їх безліч у всіх районах міста. У деяких пунктах є термінали, в яких розплачуються карткою.

Клімат

Пекін знаходиться в зоні вологого континентального клімату з впливом мусонів. Більша частина річних опадів тут випадає у літні місяці, середня температура яких +24-26°С. Зими в Пекіні досить холодні, вітряні, з невеликою кількістю снігу. Середня температура повітря в цей час коливається від -1°С до -3°С, іноді стовпчик термометра опускається до -10. Якщо ви не витримуєте спеку, найкраще відвідувати Пекін навесні, коли місто потопає в квітах, або ближче до початку осені.

Дозвілля

Китайська столиця прославлена чудовими зразками садово-паркового мистецтва. Один з них - розбитий навколо однойменного озера парк Бейхай - вважається одним з найвідоміших садів Китаю.

Пекінський ботанічний сад - рай для втомлених від міського галасу туристів і захоплених рослинами вчених. Його колекції відрізняються неймовірною різноманітністю, а деякі екземпляри, які зростають тут, можуть вразити навіть досвідченого знавця. Особливою популярністю у відвідувачів користується розкішний сад півоній.

Поціновувачам прекрасного просто необхідно хоч раз побувати у Великому театрі на знаменитій пекінській опері. Цей самобутній театральний жанр, що підкорив увесь світ, називають дорогоцінним національним надбанням Китаю.

Ті ж, кому після денного огляду визначних пам'яток хочеться веселощів, відправляються на одну з «барних» вулиць, якими особливо славиться район Чаоян. Коли решта міста засинає, тут спалахують вогні ресторанів і барів, а музика, яка лунає з нічних клубів, закликає з головою зануритися в нічне життя Пекіна.