Відпочинок у Латвії

Показати на мапі

Туризм

Латвія – країна в Північній Європі, належить до групи країн Прибалтики. З 2004 року є членом Європейського Союзу, з 2014 року використовує євро в якості національної валюти.

В останні роки економіка Латвії пройшла складний тернистий шлях зі злетами і падіннями, але останні тенденції вказують на її певну стабільність. Ну а поки експерти складають свої прогнози, туристи з радістю приїжджають до Латвії, щоб помилуватися казковими природними красотами і долучитися до багатої місцевої культури. Головною їх метою незмінно і по праву залишається столиця Рига, справжня скарбниця прекрасної європейської архітектури. Але за істинним латиським колоритом варто вирушати до глибинки країни з її незайманою природою, озерами, лісами, піщаними пляжами і добродушними місцевими жителями.

У літній період особливою популярністю серед іноземних туристів і латишів користується пляжний курорт Юрмала, мальовниче портове місто Вентспілс та красиве зелене містечко Сігулда. Шанувальники зеленого туризму все частіше обирають маленькі тихі латиські села, де сільське життя в екологічно чистих природних куточках тече розмірено й неспішно. Ще один вид туризму, який набирає тут обертів, – кулінарний. Латиська кухня легка та ситна одночасно. Щоб дізнатися про всі її секрети і тонкощі, учасники кулінарних турів відвідують найкращі ресторани великих міст, в яких віртуозні досвідчені майстри або молоді таланти вигадують нові поєднання інгредієнтів і приймають несподівані рішення в приготуванні та подачі класичних латиських блюд. А після цього фестивалю креативу і смаку гурмани знайомляться із простою сільською кухнею, в якій використовуються тільки багаторічні традиції і свіжі фермерські продукти.

Латвія знаходиться в Північній Європі. Її найближчі сусіди – Естонія на півночі, Росія – на сході, Білорусь – на південному сході і Литва – на південному заході. На півночі та північному заході Латвія омивається Ризькою затокою і Балтійським морем. Столиця – місто Рига з населенням 700 тисяч чоловік. Загальне населення країни становить понад 2 мільйони жителів.

Пам'ятки

Латвійська красуня-столиця Рига служить головною принадою для мандрівників. Старовинні середньовічні будівлі, готичні церкви та колекція чудової архітектури у стилі ар-нуво перетворюють відпочинок в Латвії на справжню подорож у часі. Найцікавіші місця в Ризі – це Ризький Домський собор, церква Святого Петра, Ратушна і Домська площі, комплекс середньовічних будівель «Три брати», Шведські ворота, Ризький замок та Порохова вежа. Будучи великим культурним центром, Рига пропонує туристам відвідати її численні музеї, галереї мистецтва, театри, концертні зали, а також величну Латвійську національну оперу. Міські сади і парки, такі як Зієдоньдарзс, Еспланада, Дзегужкалнс, парк Верманського і сад Вієстура настільки прекрасні, що можуть також претендувати на право називатися пам'ятками Риги.

Юрмала, друге за популярністю місто Латвії, розташувалася неподалік від столиці. Крім пляжів, цікавих музеїв та водолікарень тут знаходиться знаменитий концертний хол «Дзінтарі», де проходять музичні та гумористичні фестивалі, а також виступають популярні латиські і світові артисти.

Одне з найкрасивіших міст Латвії – романтичний Цесіс. Чудовий парк, що розкинувся навколо руїн середньовічного замку, старовинна церква Святого Іоанна і традиційні затишні латиські ресторанчики створюють незабутню атмосферу тепла та спокою. Любителям старовинної архітектури також рекомендуємо відвідати місто Кулдига, розташоване у західній частині Латвії. Тут Ви знайдете будівлі, датовані 13-19 століттями, і чудовий міст з червоної цегли, внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Неподалік від Кулдиги знаходиться красиве місто Вентспілс з великим торговим портом та замком 13 століття. На крайньому заході країни розташоване місто Лієпая, що вабить туристів своїми доглянутими набережними і драйвовою музичною атмосферою. Рекомендуємо також відвідати чарівну культурно-історичну Валмієру, строгий Даугавпілс із чотирма церквами на горі, старовинне і сучасне Резекне та привабливе містечко Сігулда.

У Латвії є сотні куточків з незайманою природою, багато з яких представлені в національних парках та заповідниках. Національний парк «Гауя» – безцінне надбання країни із запаморочливими краєвидами долини Гауі, а також печерами та скелями, що зберігають старовинні легенди. Відпочиваючи в Юрмалі, обов'язково відвідайте сусідній Національний парк «Кемері», де міститься багата флора і фауна цієї місцевості, а також мінеральні джерела, лікувальні грязі і цілющі сірчані води.

Клімат

На території Латвії простежуються два основних типи клімату. Для прибережних зон характерний вологий морський клімат з прохолодним літом і м'якою зимою. В іншій частині країни, особливо на сході, літо більш тепле, а зима сувора, що характерно для континентального клімату. У Латвії представлені всі чотири пори року: зими досить холодні (-6 ° C і нижче), снігові і вітряні, осінь та весна м'які і вологі, а літо спекотне. Температура повітря може підніматися до + 30 ° C лише кілька днів на рік (зазвичай в липні або серпні), а в інші літні дні тримається на відмітках + 20– + 23 ° C. Для Латвії характерна похмура погода і велика кількість опадів протягом усього року.

​​