Показати на мапі

Туризм

Ліхтенштейн – одна з найменших та найдорожчих держав у світі. Саме вона може стати тим затишним гніздечком, в якому мріють знайти спокій виснажені божевільним ритмом жителі великих міст. Чисте повітря, пишні зелені долини, розмірений плин Рейну, незрівнянні Альпи – усім цим можна безкінечно насолоджуватись, загорнувшись у м'яку ковдру на терасі свого готелю за келихом місцевого піно-нуар.

У Князівстві Ліхтенштейн на гостей чекає справжній королівський прийом, позбавлений, однак, надмірного пафосу. Коли сусідні гірськолижні курорти Австрії та Швейцарії трясуться від полчищ туристів, тут Ви можете підкорювати схили у гордій самотності. Коли Бордо і Тоскана готують до випуску нові колекційні сорти вин і представляють їх ошатним вельможам, немов би це аукціонні лоти, Ви мирно прогулюєтеся старовинними князівськими виноробнями, споглядаючи нелицемірну любов місцевих жителів до своєї справи. І, звичайно ж, невимушені походи по гірських стежках, з-за яких гордовито видніються вежі замків, надають Вашій подорожі відчуття казкової пригоди.

Практично всі готелі Ліхтенштейну виглядають дуже скромно, що викликає подив, якщо врахувати вартість номерів. Для них характерний лаконічний дизайн, хороший сервіс та душевна атмосфера, а головне – індивідуальний підхід і увага до кожного гостя. Місцеві жителі поділяють німецькі і швейцарські цінності, але залишаються вірними своїм традиціям, особливо у сфері гостинності.

Князівство Ліхтенштейн – мініатюрна держава в центральній Європі. За площею (всього 160 квадратних кілометрів) воно поступається навіть багатьом європейським містам. Ліхтенштейн тулиться між Швейцарією (на заході) та Австрією (на сході) і розділений на три географічних райони: Північні низовини, Долина Рейну на заході та Тірольські Альпи на південному сході. Адміністративно держава ділиться на 11 громад, майже кожна з яких є єдиним містом. Загальне населення країни – близько 37 тисяч осіб. Столиця – Вадуц.

В Ліхтенштейні переважно гористий рельєф; велика частина території покрита лісами. Земля родюча і широко використовується для сільського господарства та скотарства.

Пам'ятки

Вадуц – столиця, розміром трохи більша за село. Але в ній зосереджено більшість пам'яток Ліхтенштейну. У центрі міста, який тут називають "Städtle" («маленьке місто»), знаходиться Музей мистецтва Ліхтенштейну (Staatliche Kunstsammlung), де найчастіше відбуваються цікаві виставки робіт сучасних майстрів, але є й постійна експозиція творів мистецтва, що належали свого часу різним князям Ліхтенштейну. Обов'язково відвідайте чудовий Музей пошти, в якому зібрана колекція поштових марок та інших цікавих поштових експонатів. Вас також не розчарує екскурсія Національним музеєм Ліхтенштейну (Landesmuseum), яка включає огляд традиційних артефактів (монет, зброї, предметів побуту), що розповідають про історію країни, а також цікаві аудіо-візуальні постановки. Візитна картка столиці, величний та статний Замок Вадуца, на жаль, закритий для відвідувань, оскільки він є постійною резиденцією князя. Рекомендуємо все ж піднятися вгору по схилу, щоб оглянути його ближче. З його пагорбу відкривається чудовий вид на місто, оточене горами, і лабіринт пішохідних доріжок вздовж гірського хребта.

Мальбун – це головний гірськолижний курорт Ліхтенштейну, захований у південно-східних горах. Для новачків цього виду спорту тут працюють дві школи та кілька легких трас як для гірських, так і для бігових лиж. Для просунутих лижників і сноубордистів є складні траси, чотири з яких належать до категорії чорних. Дістатися до Мальбуна зі столиці нескладно – між ними відмінно налагоджене автобусне сполучення, а відстань складає всього 17 кілометрів.

Громада Трізенберг трохи відрізняється від решти країни, оскільки тільки тут можна почути вальзерський діалект – мову людей, які прибули сюди зі Швейцарії у 13 столітті. Головні пам'ятки цієї місцевості – старовинна церква Святого Йосипа, Вальзерський музей, красиві панорами долини Рейну та найбільш високогірний виноградник у Ліхтенштейні.

Клімат

В Ліхтенштейні помірний альпійський клімат з теплим вологим літом (температура не перевищує + 25 ° C) і не дуже холодною зимою (+3 - -3 ° C).

Ліхтенштейн зустрічає багато гостей в будь-яку пору року. Якщо Вас приваблюють зимові види спорту, місцеві гірськолижні курорти відкривають сезон наприкінці листопада і працюють до квітня, поки майже не залишається снігу. Найбільш завантажений і дорогий сезон – грудень та січень. Літні місяці, незважаючи на надмірну вологість, також популярні, особливо серед любителів піших походів. Низькі сезони (квітень – травень і кінець вересня – жовтень) – час, коли відпочинок в Ліхтенштейні може обійтися порівняно дешево. У ці місяці погода м'яка, а природа по-своєму прекрасна, тому рекомендуємо весну та осінь тим, кого не цікавлять активні види спорту.

Дозвілля

Ліхтенштейн славиться виготовленням поштових марок, тому сюди з'їжджаються філателісти з усього світу. Їх головна перевага – неймовірний дизайн та обмежений тираж. Окрім марок у якості сувенірів з Ліхтенштейну привозять кераміку ручної роботи, ювелірні вироби, годинники та вино. Ціни і асортимент товарів приблизно такі ж самі, як у Швейцарії. Магазини відкриті з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 18:30 та по суботах з 8:00 до 16:00. По неділях торгівля, як правило, не ведеться, за винятком низьких туристичних сезонів (квітень та жовтень), коли сувенірні лавки залишаються відкритими навіть у святкові дні.

Кухня Ліхтенштейну дуже схожа на сусідню австрійську, але з елементами швейцарської. Практично в будь-якому куточку країни Ви знайдете чудові ресторани з широким асортиментом страв з сиру, картоплі, м'яса (особливо, ковбасок), великим вибором перших страв та будь-якими всесвітньо відомими напоями. Рекомендуємо, все ж, звернути увагу на місцеві вина. Білі Шардоне, Мюллер-Тургау і Гевюрцтрамінер або червоні Блауфренкіш, Піно-нуар і Цвайгельт не розчарують Вас.