Відпочинок в Литве

Показати на мапі

Туризм

Литва – динамічна держава, що пережила швидку модернізацію після того, як стала незалежною від Радянського Союзу в 1990 році. Незважаючи на очевидний контраст між жвавим міським та скромним сільським життям, литовці, закохані у свою країну, радо зустрічають гостей з будь-якого куточка світу в будь-якому куточку Литви.

Химерна і яскрава, Литва є своєрідною загадкою для туристів, які живуть за межами країн СНД. Це пов´язано із тим, що інформація про найпівденнішу країну Прибалтики рідко з´являється на перших шпальтах європейських газет, оскільки Литві не властиво гриміти сенсаціями та хизуватися своїми досягненнями. Проте гостинні литовці можуть запропонувати гостям безліч несподівано приємних місць для відпочинку і цікавих пам´яток.

Найважливішою з них є Куршська коса – унікальний відрізок землі на Балтійському узбережжі, вкритий білими піщаними дюнами, пишними лісами та мерехтливими озерами, а також самотніми болотами, які періодично стають домівкою для десятків тисяч мігруючих птахів.

Столиця Вільнюс зачаровує всіх і кожного своєю винятковою архітектурою та атмосферою Старого міста: красою старовинних мощених вулиць, чудовими соборами й церквами, шедеврами місцевих художників і скульпторів на міських стінах у таємничих двориках, та злегка поруйнованими кутами й фасадами будинків, що лише підкреслює пишність стилю бароко.

Відпочинок в Литві запам´ятається Вам теплим прийомом і душевністю, красивою природою, цікавими історичними пам´ятками, а також багатою литовською культурою та неймовірно смачною національною кухнею.

Литва – держава в Північній Європі. Це одна з трьох країн Прибалтики; Балтійське море омиває її західну частину. Литва межує із Латвією (на півночі), з Білорусією (на сході), з Калінінградською областю Росії (на південному заході), та з Польщею (на півдні). Столиця – місто Вільнюс, розташоване на південному сході країни. Населення – близько 3 мільйонів чоловік. Найбільші міста і туристичні напрямки: Вільнюс, Каунас, Тракай, Клайпеда, Паланга, Куршська коса.

Клімат

Клімат Литви, перехідний від морського до континентального, відносно м´який. На Балтійському узбережжі середня температура взимку – -2 ° C, влітку – + 17 ° C. Деякі зими бувають екстремально холодними з температурою нижче -20 ° C. У центральних та східних областях різниця температур між сезонами зростає (-5 ° C взимку і + 18 ° C влітку). Кількість опадів знижується із заходу на схід. Найвологіший період – червень-серпень, при цьому в літні місяці дуже часто буває і сонячна погода. Перший сніг зазвичай випадає в жовтні; рясні снігопади зазвичай йдуть до кінця квітня.

Туристичні напрямки та пам´ятки Литви

Головний туристичний напрямок Литви – її столиця Вільнюс. Тут представлені найкращі готелі Латвії, і це найкраще місце, щоб спробувати знамениті литовські цепелліни з різними начинками. В історичному Старому місті радує око буквально кожен куточок, пам´ятник, провулок або будівля. Це дорогоцінна колекція яскравих барокових будинків та барвистих храмів, побудованих уздовж мощених вулиць і тихих двориків. Але Старе місто Вільнюса зовсім не схоже на нудну музейну експозицію. Рипнувши масивними дерев´яними дверима, Ви побачите жвавий бар або паб, романтичну терасу чи захований у підземеллі середньовічний ресторан. Старовинні будівлі Вільнюса приховують традиційні литовські майстерні ремісників і художників, дизайнерські бутики, мініатюрні галереї та ще багато всього цікавого.

Понад п´ять тисяч років тому, під дією вітрів та хвиль Балтійського моря, сформувалася Куршська коса. Унікальний курорт Нерінга, що розташований тут, об´єднує кілька селищ (Юодкранте, Прейла, Пярвалка, Ніда) і займає прибережну смугу в 50 кілометрів. Селище Ніда, яке знаходиться на крайньому південному кінці коси, є найтеплішою точкою Литви. Стоячи на вершині піщаної дюни Ви будете насолоджуватися приголомшливим видом хвиль Балтійського моря, спокійних вод Куршскої затоки, ароматом сосен та симфонією вітру, піску і води, створеною самою природою. Білосніжні пляжі Нерінги зачаровують спокоєм та красою. Тут полюбляють відпочивати яхтсмени, парапланеристи і любителі інших видовищних видів спорту, а молодятам особливо подобається прогулюватися узбережжям та вишукувати в піску золотистий бурштин.

Литовські курорти Бірштонас та Друскінінкай, що розташовані на берегах повноводної річки Німан, відомі своїми мінеральними джерелами і лікувальними грязями із приголомшливими цілющими властивостями. Окрім приємних піших або велосипедних прогулянок по красивих екологічно чистих місцях курорти пропонують масу розваг, а також готельний сервіс, що відповідає європейським стандартам. Інші бальнеологічні курорти Литви – Паланга, Ніда і Швянтойї – можуть похвалитися не лише широким спектром оздоровчих процедур, а й чудовими піщаними дюнами та пляжами на Балтійському узбережжі.

В історичному місті Тракай, який у 16 столітті був столицею Литви, можна відвідати чарівний, найбільший у Східній Європі замок на острові. Оточений з усіх боків озером Гальве, Тракайський замок та музей, що розташований в ньому, повернуть Вас на кілька століть назад до одного з найславетніших часів в історії Литви. Крім того, тут, в урочистій обстановці, часто проходять оперні вистави, концерти класичної та сучасної танцювальної музики та інші заходи.

Зовсім інакші враження залишать після себе інші неординарні місця та об´єкти в Литві:

- Етнографічна садиба-музей Орвідасів з кам´яним парком площею 16 гектарів (недалеко від міста Салантай);

- Покинута радянська ядерна ракетна база (ліс Плокштіне, в околицях міста Плунге);

- Парк радянських пам´ятників Грутас (місто Друскінінкай),

- Неймовірна і трохи моторошна Гора Хрестів (неподалік від міста Шяуляй);

- Стародавня столиця Кернаве зі слідами унікальних культур і цивілізацій, які народилися тут понад 11 тисяч років тому.