Відпочинок в Люксембурге

Показати на мапі

Туризм

Розташований в самому серці Західної Європи, крихітний Люксембург межує з такими впливовими європейськими країнами, як Франція, Німеччина та Бельгія, увібравши в свою культуру традиції цих та декількох інших народів. Однак, Велике Герцогство Люксембург наполегливо і небезуспішно відстоює свою індивідуальність та незалежність.

Компактна країна площею всього 2,5 квадратних кілометри є ідеальним напрямком не тільки для одноденних екскурсій з сусідніх держав, а й для романтичного вікенду, а також для проведення повноцінної і дуже різноманітної відпустки. Це земля пологих рівнин, зелених пагорбів, містичних лісів та казкових міст.

Готелі Люксембургу можна умовно розділити на кілька категорій: розкішні п'ятизіркові, що розташовані на шикарних вулицях столиці, невеликі готелі середнього класу, що розкидані по середньовічних містах, молодіжні хостели, вартість проживання в яких під силу навіть студентам, і химерні шале в мальовничій сільській місцевості. Останні, між іншим, стають все більш популярними. Відпочинок в Люксембурзі вже не обмежується пам'ятками його славної столиці з її загадковим Старим містом – туристи все частіше вважають за краще спокійні природні пейзажі та елегантну архітектуру люксембурзької «глибинки».

Люксембург знаходиться в центрі Західної Європи. До нього зручно дістатися поїздом або автомобілем з сусідніх країн – Німеччини, Франції та Бельгії. Єдиний міжнародний аеропорт країни, Люксембург-Фіндель, обслуговує рейси з кількох європейських столиць та великих міст, тому частіше використовується для ділових поїздок, аніж для туристичних.

Столиця Великого Герцогства – місто Люксембург, що розташоване у південній частині країни, де проживає більша частина її населення. Це рівнинна місцевість, яка в основному використовується для сільськогосподарських угідь. Північна частина більш горбиста – вона розташована на плато Арденн, яке покриває також частину Бельгії і Франції. Найвищі точки в межах Люксембургу – гора Кнайфф (560 м) та гора Бургплатц (559 м).

Пам'ятки

Палац Великого Герцога, розташований в столиці, був побудований в мавританському стилі у 16 столітті, підчас іспанської окупації. Протягом століть він слугував резиденцією королівської сім'ї, а зараз є робочим місцем герцога та його персоналу. Об'єкт відкритий тільки в літні місяці і обслуговує не більше 40 відвідувачів на день, тому квиток краще бронювати заздалегідь.

Шато-де-Буршайд знаходиться в північно-східній частині Люксембурга, біля села Буршайд. Це чудовий 1000-літній замок, що підноситься над річкою в оточенні фантастично красивих ландшафтів. Пам'ятник неодноразово розширювали і модифікували, а у кінці 19 століття він був майже повністю зруйнований. Зараз його будівля, відновлена та захищена, вітає гостей цілий рік.

Каземати Бок – дивовижні підземні приміщення, які є однією з візитних карток Люксембургу. Нещодавно внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вони були побудовані ще у 963 році і спочатку служили військово-оборонним об'єктом. Пізніше в них розташовувалися бойні, пекарні, житлові приміщення, а підчас Другої світової війни вони використовувалися у якості бомбосховищ.

Туристи можуть побродити старовинними підземеллями в денний час, з березня по жовтень.

Парк тварин розташований в районі Арденн. Це місце подарує багато радісних емоцій дорослим та малюкам – тут можна спостерігати за дикими кабанами, оленями, птахами та іншими тваринами в їх природному середовищі існування, яке тут, варто відзначити, неймовірно привабливе.

Виноробня Святого Мартіна – завод з виробництва ігристих і тихих вин, заснований місцевими ентузіастами після Першої світової війни. Він розташований в Ремісі, в самому центрі люксембурзького виноградного краю. Ігристі вина виготовляються за старовинними технологіями у величезних підземних печерах. Захоплююча екскурсія по виноробні Святого Мартіна відкриє деякі секрети цього ремесла, а дегустація та купівля сувенірів стануть приємним доповненням до подорожі південно-східним Люксембургом.

Окремої уваги заслуговують чудові столичні музеї:

- Люксембурзький музей історії міста володіє цікавими артефактами та експозиціями, присвяченими подіям з життя однієї з найбільш інтригуючих європейських столиць;

- Музей сучасного мистецтва розташований в елегантному будинку, спроектованому Бейєм Юймінь, архітектором паризького Лувру. Музей відомий своїми новаторськими виставками, а також колекціями робіт великих авторів сучасного мистецтва, в тому числі Енді Уорхола та Брюса Наумана;

- Національний музей історії та мистецтва – ще один приголомшливий сучасний музей, розташований в старому кварталі міста Люксембург. Експозиція представлена ​​на трьох поверхах, кожен з яких відноситься до певної епохи – від найдавніших експонатів до сучасних творів мистецтва.

Клімат

В Люксембурзі континентальний клімат з м'якою зимою та прохолодним літом. Погодні умови найчастіше стійкі, без різких перепадів температур. Найтепліші місяці – липень та серпень (+ 17– + 20 ° С), хоча для цього часу характерні дощі і похмура погода, а більшість сонячних днів припадає на травень та червень. Взимку стовпчик термометру іноді опускається нижче нульової позначки, але екстремальні морози в Люксембурзі бувають вкрай рідко.