Відпочинок у Малайзії

Показати на мапі

Туризм

Недоторканні тропічні ліси, мальовничі острови, нескінченні прекрасні пляжі, ультрасучасні міста з багатою історією - усе це робить Малайзію одним з найпривабливіших місць для туристів.

Малайзія - держава в Південно-східній Азії. Південно-китайське море ділить її на дві частини: Західну (Малайя) та Східну (штати Сабах, Саравак). Малайя знаходиться на півострові Малакка, до її території також відносяться острови поблизу. Західна Малайзія межує з Таїландом, а також сполучена греблею з Сінгапуром

Східна частина держави розташована на острові Калімантан, по сусідству з Індонезією та Брунеєм. Столиця Малайзії - Куала-Лумпур.

Державний устрій Малайзії - федеральної конституційної монархії - досить складний. Країна складається з 13 штатів (велика частина яких - монархії, якими керують в основному султани та губернатори) і 3-х федеральних територій, якими керує безпосередньо центральний уряд.

Велика частина населення Малайзії мешкає на півострові. Острівну частину країни заселяє трохи більше 20% мешканців.

Малайзія - дуже строката в етнічному сенсі країна. Більше половини її громадян відносяться до буміпутра. Ця група включає малайців і корінних мешканців земель (оранг-аслі). Оранг-аслі, у свою чергу, підрозділяються на безліч народів. Окрім малайців і корінних народів, в Малайзії мешкає велика кількість китайців, а також індійців. 60% громадян Малайзії – мусульмани.

Історія

Вважається, що малайці - нащадки народів, що прийшли з півдня Китаю. Перші торгові поселення (індійців та китайців) виникли на територіях по берегах Малаккської протоки на початку нашої ери.

Напочатку 15 століття був заснований Малаккський султанат, столицею якого стала Малакка. Ця держава, що прийняла іслам, стала одним з основних пунктів на торгових шляхах Південно-східної Азії. У 16 столітті після нападу іспанців правителі держави перебралися в Джохор. На півострові утворилося декілька султанатів. Найсильнішим з них став Джохор, що вступив в союз з Голандією.

У 18 столітті півострів зацікавив Британію. З 20-х років території почали переходити під владу англійської корони. У 1914 році до Британської Малайї відійшов і султанат Джохор. У 1948 році була створена Малайська Федерація. А в 1963-му - незалежна держава під назвою Федерація Малайзія, до складу якої на декілька років увійшов також Сінгапур.

Пам'ятки

Малайзія може похвалитися неймовірно багатою живою природою - як флорою, так і фауною. Багато видів є ендеміками (їх можна зустріти лише на обмеженій території). Тут живуть азіатський слон, суматранський носоріг, димчастий леопард, індокитайський тигр, малайський ведмідь, чепрачний тапір, декілька різновидів приматів та безліч інших екзотичних тварин.

Вологі теплі джунглі країни - рай для рослин. Тут ви можете помилуватися однією з найбільших у світі квіток - раффлезією, яка може досягати в діаметрі до 1 метра!

Міста Малайзії зацікавлять навіть найвимогливіших туристів.

Столиця країни - Куала-Лумпур порадує поціновувачів архітектури змішенням різноманітних стилів : мавританського, вікторіанського, неоготики, модернізму та ін. Тут безліч індуїстських та китайських храмів. Одна з найвідоміших будівель міста - палац султана Абдул Самада, побудований наприкінці 19 ст. Вас здивують неймовірні вежі Петронас, - одні з найвищих хмарочосів у світі.

У Куала-Лумпур є п'ять великих парків. Найвідоміший з них - Taman Tasik Perdana. Поряд з ним знаходяться парки метеликів, птахів та сад орхідей.

Клімат

Малайзія розташована в зоні вологого та спекотного екваторіального клімату з мусонними вітрами. Перепади температур тут - як добові, так і річні - невеликі. А ось залежно від рельєфу і наближеності до моря погодні умови різняться. Найтепліші температури характерні для прибережних частин країни і низовинних районів ( +23°З - +32°С). На територіях височин прохолодніше, дощів випадає більше. Найбільш спекотний штат - Перліс, а самий дощовитий - Саравак.

Плануючи відпустку, зверніть увагу: на східному узбережжі Малайї мінімум опадів випадає в період квітень-жовтень. Оскільки море прозоре, це хороший час для дайвінгу, але в той же час, треба бути готовим до досить високих температур.

На західне узбережжя півострова варто їхати з листопада по березень. Це найкомфортніший з точки зору погодних умов час для відпочинку.

Пляжі

Пляжі Малайзії - одне з надбань країни. Особливо відомі пляжі островів Памгкор (відомі серед любителів тихого відпочинку), вкритого джунглями Пенанга, Тіомана, який вважається одним з найкрасивіших у світі, архіпелагу Ланкаві та, звичайно ж, неперевершеного Борнео. Більшість пляжів - безкоштовні, з добре розвиненою інфраструктурою розваг.

Дайвінг

У Малайзії є ідеальні місця для дайвінгу. Популярні у дайверів західне узбережжя півострова (острови Реданг і Тіоман), а також східне та штати Саравак і Сабах на острові Борнео. Одним з найкращих місць для занурень не лише в Малайзії, але й у світі, вважається острів Сипадан (штат Сабах). З точки зору багатства підводного світу - це справжня скарбниця. Тут мешкає близько 3000 видів риб, є неймовірна кількість видів коралів. Другий за популярністю курорт для дайверів - острів Лаянг-Лаянг (у тому ж штаті Сабах). У Малайзії можуть відмінно і з користю провести час як досвідчені майстри дайвінгу, так і новачки.

Дозвілля

Малайзія відома на весь світ своїми печерами Ніах, які знаходяться в однойменному національному парку в штаті Саравак, і Бату. Печери Бату, окрім іншого, є одним з найвидатніших індуїстських святилищ. Вони розташовані недалеко від столиці. Серед інших відомих заповідників - Ендау-Ромпін і Гунунг-мулові.

Найактивніші з мандрівників отримають незабутні враження від сходження на вершину гори Кінабалу - найвищу точку країни і четверту по висоті в Південно-східній Азії (4903 м).