Відпочинок в Марокко

Показати на мапі

Туризм

Марокко - країна нескінченних пляжів, снігових вершин, піщаних дюн, древніх пам'ятників і яскравої самобутньої культури. Завдяки стабільній політичній обстановці, найбільш спокійною в порівнянні з іншими африканськими країнами, Марокко залишається одним з найпопулярніших місць відпочинку на континенті.

Королівство Марокко межує з Алжиром і Західною Сахарою. Омивається водами Атлантичного океану на заході і Середземним морем на півночі. Від Європи країна відокремлена Гібралтарською протокою. Найбільші річки Марокко - Мулуя, яка впадає в Середземне море, і Себу, яка впадає в океан.

Марокко ділиться на кілька географічних зон. Це гірський регіон Ер-Риф, Атлаські гори, рівнини Атлантичного узбережжя і південна по відношенню до Атлаських гір частина території - долини, що переходять у пустелю.

Населення країни представлено в основному арабами (їх близько 60%) і берберами (приблизно 40%). Переважна більшість громадян Марокко - мусульмани-суніти. Державні мови в країні - арабська і берберська, в ходу також французька та іспанська.

Марокко приваблює мандрівників з усього світу багатою історико-культурною спадщиною і прекрасними умовами для відпочинку на будь-який смак. Це одне з небагатьох місць, де можна поєднати відпустку на океанському узбережжі з катанням на гірських лижах.

Історія

Марокко - країна багатої історії. Протягом століть на цих територіях одна велика культура змінювала іншу. На початку 2 тис. до н. е. тут проживали древні лівійці, які, як передбачається, стали предками сучасних берберських племен.

В кінці 2 тис. до н. е. на цих землях з'являються перші фінікійські поселення - починається античний період історії Марокко. Фінікійці засновують колонії Тінгіс, Шелла, Ликсус. До 5 ст. до н. е. північ Марокко знаходиться під впливом Карфагена. Приблизно через століття тут виникає царство Мавретанія, яке підпорядковується спочатку Карфагену, потім Риму. У 6 ст. н. е. території Північного Марокко належали Візантійській імперії. Приблизно двісті років по тому ці землі захоплюють араби. У Марокко приходить іслам.

З 17 століття почався, напевно, самий захоплюючий період історії Марокко, що проходить, так би мовити, під чорним прапором. Протягом декількох століть державою управляли морські пірати. Що, між тим, не заважало йому грати свою роль на міжнародній арені. Наприклад, стати першою країною, яка визнала незалежність Сполучених Штатів.

З 19 століття за Марокко стали боротися Іспанія, Англія і Франція, потім до них приєдналася Німеччина. На початку 20 століття велика частина земель перейшла під владу Франції. Північ країни стала іспанською колонією (нині на території Марокко існують два напіванклави Іспанії - Мелілья і Сеута).

У 1956 році держава Марокко стала незалежною.

Пам'ятки

Любителям історії і стародавніх культур Марокко надає чудові можливості для насиченого відпочинку.

У різні історичні періоди столиці Марокко змінювалися. Зараз вони об'єднані поняттям «імперські міста». Всього їх чотири: Фес, Марракеш, Рабат і Мекнес.

Сучасна столиця - Рабат - знаменита такими пам'ятками як фортеця Удайя, мінарет Хасана, залишки міста Шелла (давньоримські поселення Сала Колоніа).

Найдавніше з імперських міст - Фес, засноване в 8 столітті. Воно вважається центром ісламської культури. Тут знаходиться найстаріший в світі постійно діючий навчальний заклад, знаменитий університет Аль-Карауїн.

Марракеш славиться медіною, занесеною до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а також прекрасними парками і садами. Найвідоміші - сади Менара, закладені ще в 12 столітті.

Мекнес - ще один пам'ятник Всесвітньої спадщини, якими так багата країна. Знаменитий королівським комплексом Дар ель-Ма, фортечними мурами, що збереглися, древніми медресе. Поблизу від Мекнеса знаходяться руїни античного міста Волюбіліса.

Заснований ще в 5 столітті до н. е. Танжер - один з найважливіших центрів античної культури. Щоб побачити на власні очі гроти, де, за переказами, Геракл відпочивав перед своїми подвигами, потрібно від'їхати недалеко від міста - до мису Спартель. Тут знаходяться знамениті Геркулесові стовпи. Крім античної спадщини, Танжер славиться також медіною і фортецею, що знаходиться в ній.

Візитна картка міста Касабланка - Велика мечеть Хасана II. Головний ісламський храм Марокко, побудований на початку 90-х років минулого століття, частково видається в Атлантичний океан. Ця одна з найбільших мечетей може похвалитися також найвищим у світі мінаретом (210 м). Помилуватися грандіозними залами зсередини може кожен, незалежно від віросповідання.

Пляжі

Велика частина пляжів в Марокко - муніципальні, з безкоштовними лежаками і парасольками.

Ті, хто люблять з комфортом ніжитися на сонечку, часто обирають пунктом свого призначення Агадір. Його пляж, який простягнувся на кілометри уздовж океану, славиться чудовим піском і прекрасними умовами для відпочиваючих. Знаменитий він і серед любителів водних видів спорту. Тут регулярно проводяться змагання з серфінгу і водних лиж.

Ідеальне місце для спортивного пляжного відпочинку - місто Ес-Сувейра. Ця частина Атлантичного узбережжя відрізняється особливо високими хвилями.

Один з найбільш мальовничих пляжів країни - Легзіра в провінції Сіді-Іфні, неподалік від однойменного містечка. Місцевість знаменита своїми яскраво-помаранчевими кручами химерних форм. Тут можна переночувати в одному з готелів або вибрати більш романтичний варіант - намет на березі океану.

На Середземному морі серед найбільш популярних можна назвати пляжі Тамуда-бей (ідеальний вибір для відпочинку з дітьми) і сучасний курортний комплекс Саідія.

Одна з найдовших пляжних ліній не тільки в Марокко, але і в усьому світі, знаходиться біля мису Спартель, де Середземне море зустрічається з Атлантикою.

Гірськолижні курорти Марокко

Завдяки Атлаським горам, з вершин яких цілий рік не сходить сніг, ця спекотна африканська країна може похвалитися своїми гірськолижними курортами. Укаймеден знаходиться приблизно в 70 км від Марракеша. Висота деяких з його трас перевищує 3000 м. Це місце добре відоме серед прихильників екстремальних стилів. Другий курорт, під назвою Іфран, розташований в 50 км від Феса. Висота Іфрана менше - близько 1600 м, однак він вважається популярним серед любителів зимових видів спорту.

Дозвілля

Якщо ви втомилися від гучних міст, відпочинку на пляжі і огляду древніх руїн - саме час спробувати щось нестандартне. Наприклад, екскурсію в Сахару! «Справжня» (як ми звикли її собі уявляти) пустеля з нескінченними барханами починається ближче до алжирського кордону. Замовивши тур, ви зможете осідлати верблюда, погостювати у місцевих жителів і зустріти незабутній схід сонця на фоні піщаних дюн.