Відпочинок в Шардже

Туризм

Шарджа - це багатолюдне місто з великою кількістю мальовничих ринків. Старовинні будівлі  відреставровані і перебудовані відповідно до свого первісного вигляду, в деяких з них проводяться виставки коралів і виробів з них. Шарджа розташована в центрі групи семи незалежних еміратів. Це третій за величиною емірат. У 1998 році це місто було названо ЮНЕСКО «культурною столицею Арабського світу» за розвиток і підтримку мистецтва, і турботу про збереження культурної спадщини та історичних пам'яток. Цей емірат користується великою популярністю серед  місцевого населення, це викликано його близькістю до Дубаю і наявністю досить недорогих готелів на узбережжі. До того ж при заселенні в готелі депозити не беруться, що досить зручно для туристів.

Як відомо, Шарджа приваблює любителів шопінгу з усього світу, адже саме тут простягнулася Al Fahda - «вулиця магазинів» на якій знаходиться велика кількість магазинчиків, які торгують недорогим  товаром.  Але нагадуємо вам, що Шарджа, найсуворіший за своїми законами емірат і єдиний де запроваджено «сухий закон»: алкогольні напої тут заборонені!

Пам'ятки

Пам'ятники історичного минулого Шарджі зібрані в музеї, який знаходиться у відреставрованому Форті в Аджмані. Для більшості туристів однією з головних визначних пам'яток є Центральний ринок. Недалеко від ринку височить найбільша в ОАЕ мечеть ім. Короля Фейсала, в якій може одночасно розміститися 3000 молільників. Мечеть знаходиться на вулиці Абдель Азіза.

Місто має свій власний парк атракціонів, розташований на острові в лагуні Халід. У Шарджі відкрито сучасний археологічний музей, завдяки якому можна отримати уявлення про давню історію Еміратів. Однією з новітніх пам'яток є Золотий сук (ринок) в районі Ярмук, що відрізняється своєю незвичайною архітектурою і декоративним оздобленням.

Клімат

Клімат Шарджи тропічний пустельний, дуже жаркий, з невеликою кількістю опадів (13 см в рік). Як відомо, Шарджа - саме жарке місто світу. 360 днів на рік тут світить сонце. Спостерігати дощі можна іноді з листопада по березень. Влітку  температура повітря досягає +35 - + 45 ° С, а в окремі дні повітря може нагріватися до + 50 ° С, тому всі житлові приміщення, таксі та магазини оснащені кондиціонерами.                  Зими більш прохолодні, іноді з холодними ночами. Найхолодніший зимовий місяць - січень, в цей період температура становить + 24 ° С. Температура в пустелі дуже відрізняється від температурних показників на узбережжі, вдень тут спекотніше, а вночі - холодніше. Туристичний сезон, як правило, відкривається з кінця вересня, коли стає  прохолодніше, і  триває до початку травня. Ще однією специфічною особливість місцевого клімату є низький вміст кисню в атмосфері.

Пляжі

Пляж Coral Beach

Недалеко від набережної Шарджі, поруч з готелем Coral Beach, знаходиться однойменний пляж, який є одним з кращих міських пляжів. Для туристів він привабливий своїм розташуванням, сюди можна легко доїхати і з аеропорту  Шарджі і з аеропорту Дубая за 20 хвилин.

Пляж Khor Fakkan

Серед інших місць для пляжного відпочинку за межами міста, слід відзначити пляж Khor Fakkan, який розташовується в однойменному містечку - анклаві емірату. Якщо дивитися на білосніжний пляж, то складається враження, що йому немає ні кінця, ні краю.

Пляж Аль-Корніш (Corniche Beach)

Аль-Корніш - знаходиться по сусідству з міським пляжем Coral Beach, між жіночим клубом і готелем Coral Beach. Це довгий піщаний пляж, оточений рядом пальм. Це місце користується незмінною популярністю серед туристів, так як тут їх чекає чисте узбережжя і безпечні хвилі.

Пляж Аль-Хан

Пляж Аль-Хан розкинувся поблизу однойменного села на узбережжі. Він відрізняється довгою прибережною смугою, що  тягнеться до електростанції Al Layyeh.

Дайвінг

Великий інтерес для аквалангістів представляють занурення в води Індійського океану в еміраті Фуджейра (місто Дібба) і в анклаві Шарджі в містечку Хорфаккан. Тут відмінна видимість під водою, немає сильних підводних течій, а багата морська фауна вражає своєю різноманітністю навіть досвідчених дайверів. Риби і морські мешканці, на відміну від тих, які  живуть в Червоному морі, відрізняються своєю «нелякливістю». З небезпечних риб тут зустрічаються мурени, але вони, як правило, не нападають на людину першими.

Дозвілля

На відміну від Європи, Шарджа не багата на насичене нічне життя і розваги. Не забувайте, що цей емірат є «сухим», тому барів і пабів тут годі й шукати. Вечір можна провести в одному з арабських нічних клубів і послухати національну музику, звичайні дискотеки відсутні навіть в готелях.

Тут є парк розваг Аль-Джазіра, третій по висоті в світі фонтан, що б'є прямо із затоки, дитяче містечко з атракціонами, близько двадцяти музеїв.