Відпочинок в Польше

Показати на мапі

Туризм

Польща - приваблива туристична країна. Вона славиться своїм багатим історичним минулим, живописною архітектурою, цінною культурною спадщиною, первозданною природою. Перш за все, це найвищий гірський масив в Карпатах - Татри, Судети - улюблене місце відпочинку поляків, Бещади - дикі гори з рідкісними видами флори і фауни. На сході Польщі збереглися великі незаймані пущі – Книшинська, Борецька, Августовська, Біловезька та ін. На півночі країни, між мальовничих лісів і пагорбів, простягнувся ланцюг численних озер.

Сприятливий клімат і чудовий природний ландшафт приваблюють сюди туристів з усього світу. На знаменитих польських курортах можна відпочити від галасливої цивілізації і насолодитися незайманою природою.

Ті, хто вже побував у Польщі, гідно оцінили її гостинність і високу культуру обслуговування. Тут до послуг відпочиваючих - готелі, ресторани, екскурсії, прокат і оренда машин, банкомати. Тому потік туристів до Польщі зростає з кожним роком, і на сьогоднішній день країна займає одну з лідируючих позицій в списку найбільш відвідуваних європейських країн.

Історія

Історія Польщі нерозривно пов'язана із загальною історією Європи та з безліччю подій, які відбувалися на континенті протягом століть.

У давні часи на території спочатку проживали слов'яни, готи, германці. В 9 столітті слов'янські племена почали своє об'єднання, в результаті чого з'явилася Польща. Центром держави стало місто Гнезно. В 966р. було прийнято християнство католицького обряду. У 1320р. Краків стає політичним центром. У чотирнадцятому столітті до основної території була приєднана Галичина, а в 1385р. після того, як була укладена Кревська унія з`явилася Литовсько – Польська держава. У той же час на Західно-російських землях і в Литві став поширюватися католицизм.

У 1569 році після укладення Люблінської унії, була створена держава - Річ Посполита. Після перемоги Наполеона над Пруссією, з'явилося Варшавське герцогство.

На початку дев'ятнадцятого століття була проголошена незалежність Польщі. Пізніше держава вступила у війну з Радянським Союзом. В результаті було підписано мирний договір в Ризі, внаслідок цього, Польщі відійшли західноукраїнські та західнобілоруські землі.

Після Другої світової війни країна стала називатися Польська Народна Республіка, і в 1955р. вона стає членом Варшавського договору. У 1999 році Польша стає членом НАТО і в 2004р. увійшла до Європейського Союзу.

Пам'ятки

Гарячі тури в Польшу дають можливість ознайомитися з культурною та історичною спадщиною країни. У великих містах збереглося багато пам'яток архітектури, пов'язаних з історичним минулим польського народу. Величезний інтерес викликають зібрання творів мистецтва, що зберігаються в різних музеях Кракова, Варшави, Гданська, Познані та інших міст. Увагу туристів також привертають рідкісні музеї, які можна знайти тільки в Польщі.

Популярні туристичні маршрути - це поїздки історичними містами, замками Польщі, зимовий відпочинок в Татрах, на знаменитих гірськолижних курортах Закопане, відвідування соляних копалень Велички, знаменитої Біловезької пущі, розкішних палаців Варшави.

Рекомендуємо Вам відвідати одне з найцікавіших місць в Польщі - соляні шахти Велички. Тут знаходиться найстаріша соляна шахта, включена в список ЮНЕСКО. Для оздоровлення радимо відвідати мінеральні курорти Кудова-Здруї, Коложбеке, Поляниця-Здруї і т.д. А любителі гірськолижного спорту отримають задоволення від катання на спусках таких гірськолижних курортів як Закопане і Криниця.

Клімат

На більшій території країни клімат помірний, на північному заході Польщі - морський. Середня температура січня тримається на позначці -1°С до -5°С (в гірській місцевості до -6°С), в липні +16°С до +19°С. Слід зауважити, що в центральних районах завжди сухiше і тепліше, ніж на півночі і заході. На Балтійському узбережжі клімат непостійний і ближче до заходу країни він стає більш вологим і теплим.

Відпочинок в Польщі

Варшава - старовинне, мальовниче місто, з прекрасною архітектурою і чудовими ландшафтами, це одне з найкрасивіших міст Європи.

Місто Краків ще називають «слов'янський Рим», це найбільше місто Польщі, історія якого налічує кілька століть. Саме це місто було столицею Польської держави в XI-XVI століттях.

Закопане, «зимова столиця» Польщі, знаходиться біля підніжжя гір на півдні країни. Він розташовується на висоті (750-1100 м над рівнем моря), у вузькій улуговині між Татрами і гірським ланцюгом Губаловка і є самим високогірним містом Польщі. У Закопане туристів приваблює не тільки можливість покататися на лижах і сноубордах, але також особливий гуральський фольклор і мальовничі гірські пейзажі.

Туристи з усього світу приїжджають в Величк, щоб на власні очі побачити знамениту соляну шахту. Вона внесена до світового списку спадщини ЮНЕСКО. Робочі працювали там багато часу, перетворюючи порожні коридори шахти в чудові храми, виготовивши з соляних глиб каплиці, гроти, скульптури і т.д.

Гданськ - морська столиця Польщі, місто з півмільйонним населенням, великий культурний, економічний і науковий центр, дуже популярний серед туристів.

Ширк розкинувся на півдні Польщі, в долині річки Мешканки, біля підніжжя гір Скшічне (1275м) і Клімчок (1117м), на відстані 120 км від Кракова. Разом з Закопане, Ширк один з найбільших гірськолижних центрів країни. За кількістю трас і інших лижних об'єктів він може скласти конкуренцію популярним альпійським курортам.

Дозвілля

Відмінно розважитися всією сім'єю можна в парках атракціонів «Веселих містечках» (Wesołe Miasteczko). Одне з таких містечок розташовується в місті Хожув. Тут можна знайти і кімнату кривих дзеркал, Велику Зірку (Чортове Колесо) і бочку сміха. Другий за розміром Лунопарк знаходиться в місті Лодзь. Туристів порадує велика кількість різноманітних розваг і атракціонів. Тут можна прокатитися на «американських гірках», паровозиках, машинках і всіляких каруселях.

У центрі столиці Польщі розташувався великий зоопарк, де можна побачити не тільки різних представників фауни Польщі, а й багатьох екзотичних тварин з різних куточків землі. Радимо також відвідати аквапарки, розташовані практично в будь-якому великому місті країни, де можна отримати масу позитивних емоцій. Адже аквапарки це не тільки купання в басейнах, а й безліч водних атракціонів, джакузі, саун, і т.д.

Курорти