Відпочинок в Португалія

Показати на мапі

Туризм

Завдяки винятковому м'якому клімату, 3000 сонячним годинам на рік та 850 кілометрам прекрасних пляжів на берегах Атлантичного океану Португалія є ідеальним місцем для відпочинку протягом цілого року.

Це країна красивих пейзажів, що різко змінюють один одного кожні кілька кілометрів, де завжди є що подивитися і чим зайнятися. Португалія також може похвалитися унікальною культурною спадщиною. Традиції та сучасність зливаються тут в ідеальній гармонії, а чудова кухня, вишукані вина, гостинні люди і невимушена атмосфера перетворюють її на справжній рай для туристів.

Прекрасні розкотисті ландшафти Португалії ідеально підходять для дослідження пішки чи верхи на коні, або за допомогою байдарок та велосипедів. Проте більшість туристів воліють проводити довгі дні на португальських пляжах, обідати свіжими морепродуктами на казкових терасах і, насолоджуючись вином, милуватися заходом сонця над Атлантикою. Спадок колишнього багатства і влади Португалії зараз можна побачити у його найкрасивіших історичних містах – Сінтра, Евора, Обідуш і ще десятках інших. У центрі уваги, звичайно ж, знаходиться столиця Лісабон, розташована на березі гирла річки Тахо, із величезним портом, фортецею, прекрасними палацами, храмами, середньовічними провулками. А друге за величиною та значимістю місто Порту, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є не тільки красивим містом із багатою історією, а й найкращим місцем, щоб спробувати кілька різновидів всесвітньо відомого вина – портвейну.

Відпочинок в Португалії популярний влітку, особливо з-поміж любителів сонця, моря та оксамитового піску. Але цей період має свої недоліки. Влітку тут може бути занадто спекотно для прогулянок по містах, огляду визначних пам'яток або туристичних походів; у середині червня ресторани та готелі Португалії помітно піднімають ціни; нарешті, з червня по вересень тут дуже багато туристів. Краще приїжджати сюди навесні, коли квіткові килими вкривають горбисті схили і у повітрі відчувається тонкий та ніжний аромат мигдалевого дерева, або ранньою осінню, коли море досі тепле, погода сонячна, а натовпи туристів рідшають.

Португалія – ​найзахідніша держава Європи, що розташована на материку. Вона займає вузький прямокутник на південному заході Піренейського півострову; з півдня та заходу омивається Атлантичним океаном, а єдиний її сусід – Іспанія – межує з нею на півночі та сході. Столиця – Лісабон. Окрім материкової частини Португалії також належать автономні регіони Мадейра і Азорські острови, що розташовані в Атлантичному океані.

Клімат

Португалія – ​​одна з найтепліших європейських країн. В цілому її клімат характеризують як середземноморський, але зі своїми особливостями у різних регіонах: в північній гористій частині трохи прохолодніше, в зимові місяці регулярно випадає сніг і температура часто може опускатися нижче нуля, на півдні – тепліше і сухіше. Найвищі температури (+ 40 ° C і вище) спостерігаються у південно-східній частині країни, на кордоні з Іспанією. Середні показники температури повітря на західному узбережжі коливаються від + 13– + 15 ° C взимку до + 18– + 23 ° C влітку, на південному узбережжі – від + 15– + 17 ° C взимку до + 22– + 25 ° C влітку. Більша частина опадів випадає взимку, з листопада по березень, але трапляються як сухі зимові місяці, так і проливні дощі у травні та червні.

Пам'ятки

Лісабон – красиве й надихаюче місто, в якому хочеться затриматися хоча б на кілька днів. Найстаріша частина міста, район Альфама із плутаними вулицями та мальовничими будинками розташовується під ефектним замком Святого Геогрія. Його напівзруйновані стіни відкривають краєвид на інший пагорб, де знаходиться Байру Алту, або Верхнє місто, відоме своїми барами, ресторанами і бурхливим нічним життям. У долині між цими пагорбами притулився район Байша, або Нижнє місто. Це витончене мереживо грандіозних будівель вісімнадцятого століття, зведених після землетрусу 1755 року, що зруйнував більшу частину міста. Звідси засаджений пальмами проспект Свободи веде до прекрасного центрального парку Едуарда VII, що розкинувся на зелених схилах міста. До ключових пам'яток столиці також відносяться: Лісабонський собор, порт, Базиліка Ештрела, палаци Белен, Келуш, Мафра, Ажуда та Сан-Бенту, будівля Національного археологічного музею, розташованого у колишньому монастирі, мости Васко-да-Гама і 25 квітня, статуя Ісуса Христа, Морський музей, Музей електрики, океанарій, ботанічні сади і безліч інших цікавих місць.

Не менш красивий історичний Порту – місто, з якого почалося становлення Португалії як держави, а португальців – як нації. Він є епіцентром португальської культури і відправною точкою для подорожі по природних та культурних пам'ятках півночі країни. Порту відомий виробництвом портвейну, який поставляється звідси по всьому світу, древніми храмами і пам'ятниками, такими як Кафедральний собор або церква Святого Франциска, а також сучасними будівлями, наприклад, Будинок Музики або музей Серралвеша.

Дві історичні гірські провінції Бейра Альта і Бейра Байша представляють одні з найбільш захоплюючих пейзажів у країні, від мальовничих рівнин до величезних валунів, що піднімаються на гірських вершинах, а також старовинні замки, національні парки і фантастично красиві міста та села.

Регіон Алгарве із найкрасивішими пляжами країни та м'яким кліматом протягом усього року збирає на своїх казкових узбережжях більшу частину туристів Португалії. На захід від Віламури, особливо навколо основних курортів Албуфейри, Армасан-де-Пери та Лагосу, оголюються скелясті кручі, що приховують затишні пляжі, якими так славиться регіон. Далі на захід узбережжя поступово стає більш диким і перемежовується лише невеликими, у минулому рибальськими селами та містечками. Кожен курорт тут ідеально підходить для серфінгу. Східна частина узбережжя, від Фару до іспанського кордону, зовсім інша. Більша частина його території входить до Природного заповідника Ріа-Формоза, а широкі піщані пляжі можна знайти на довколишніх островах, куди туристів переправляють на човнах. У цій частині Алгарве є не лише дивовижна природа, а й справжній дух Португалії, який особливо відчувається у столиці регіону – місті Фару.

Дозвілля

В Португалії є ще величезна кількість місць, які варто відвідати. Наприклад:

-селище Монсараз, де красиві старовинні середньовічні будиночки тепер служать гостьовими будинками;

-чарівне містечко Авейру, де можна плавати по каналах, розглядаючи різнокольорові, немов намальовані, будинки;

-університетське місто Евора з мавританськими доріжками і середньовічними будинками;

-красиве і барвисте місто Сінтра;

-чудове стародавнє місто Обідуш, оточене горами;

-живе і молодіжне місто Коїмбра;

-перлина архітектури – Баталья.

Курорти