Відпочинок в Сан-Марино

Показати на мапі

Туризм

Сан-Марино – маленька незалежна республіка, вся територія якої укладена в обійми Італії. Незважаючи на те, що тут чітко відчувається італійський характер, країна дуже пишається своїм суверенним статусом, зберігати який їй вдається вже більше п'ятнадцяти століть. Сан-Марино має тисячну армію, свою футбольну команду, власні поштові марки, а на автобусах, що з'єднують країну з італійським містом Ріміні, красується позначка «Міжнародний сервіс». Завдяки цій цікавинці, а також безмитній торгівлі та красивим панорамам фортець і скель крихітна Сан-Марино щорічно приваблює мільйони туристів з Європи та інших частин світу.

Територія Сан-Марино поширюється на кілька кілометрів навколо столиці, яка також називається Сан-Марино. У межах республіки є й інші населені пункти, в яких збереглися красиві середньовічні центри. Відвідування столиці не забере багато часу, хіба що Ви маєте намір відвідати кожен музей та магазин міста. Але для того, щоб подивитися й інші міста, може знадобитися кілька днів. Найкращі готелі Сан-Марино розташовані неподалік від історичного центру столиці та в її околицях. Вартість проживання в них досить висока, тому багато мандрівників приїжджають до Сан-Марино на один день, а бажаючі побачити більше можуть підібрати номер в одному з більш демократичних готелів сусідки-Італії.

Республіка Сан-Марино знаходиться неподалік від узбережжя Адріатичного моря, в центральній Італії, між кордонами регіонів Емілія-Романья та Марке. Вона розташована на території гірського масиву Монте-Титано, завдяки чому для 80% території країни характерний гористий рельєф.

Сан-Марино ділиться на 9 районів (Кастеллі). Населення країни складає всього 30 тисяч чоловік. Шоста частина з них проживає в столиці (Сан-Марино), яка є третім великим містом Сан-Марино після Серравалле та Борго-Маджоре.

Дістатися до Сан-Марино можна автобусом або автомобілем з італійських аеропортів Ріміні, Форлі або Болоньї.

Пам'ятки

Відпочинок в Сан-Марино зазвичай передбачає неспішні прогулянки його столицею, яку вінчають три величні фортеці: Гуаїта, Честе і Монтале. Всі вони височать на довгому хребті Монте-Титано і пов'язані між собою дорогою, вздовж якої є кіоски з напоями та закусками, а також багато сувенірних крамниць. Кожна фортеця має свою вежу, звідки відкривається чудова панорама Апеннін, прибережних рівнин, моря та італійського міста Ріміні. В найвищій фортеці, Честе, знаходиться музей старовинної зброї.

В місті Сан-Марино є й інші пам'ятки: красивий неоготичний Будинок парламенту (Palazzo Pubblico), площа Свободи (Piazza della Liberta), на якій кожні півгодини проходить церемонія зміни варти, Національний історичний музей (Museo di Stato) з найширшою колекцією експонатів різних епох, починаючи з неоліту, Базиліка Сан-Марино, в якій знаходяться мощі Святого Марина, засновника держави, а також найцікавіші музеї – Музей воскових фігур, Музей ретро-автомобілів та Музей курйозів.

Цікаві пам'ятки є не тільки в столиці. На території Сан-Марино розкидано безліч красивих сіл та міст, над якими височіють старовинні фортеці. Особливої уваги заслуговує місто Борго-Маджоре з його фортецею 12 століття, головною площею, на якій регулярно проводяться ярмарки і свята, та єдиним в країні вертолітним майданчиком. У містечку Монтежардіно, заснованому ще за часів Римської імперії, Ви побачите, мабуть, найкрасивішу фортецю Сан-Марино, а в районі Доманьяно розташована фортеця, яка зіграла важливу роль у війні Сан-Марино проти італійських завойовників роду Малатеста.

Клімат

В Сан-Марино теплий та м'який клімат. Навесні і влітку тут сонячно, а восени і взимку погода часто буває дощовою.

Найвологіший місяць – лютий, найхолодніший – січень. Середня температура взимку – + 5– + 9 ° С; іноді випадає сніг, який відразу ж тане.

У літні місяці в Сан-Маріно не буває жарко. Середня температура – + 23– + 26 ° С. В найтепліші місяці, липень та серпень, коли практично відсутні опади, стовпчик термометру може підніматися до позначки + 30 ° С, але навіть у цей період через високе розташування над рівнем моря в повітрі відчувається свіжість та прохолода.