Відпочинок в Швеція

Показати на мапі

Туризм

Швеція – гостинна і душевна північна країна, головним надбанням якої є виняткова краса її природи. Звичайно ж, як і будь-яка високорозвинена європейська країна, вона має гарні міста з видатними історичними пам'ятками та прекрасною архітектурою. Але, щоб по-справжньому оцінити красу цієї землі, варто залишити затишний номер готелю і виїхати за межі міста.

Королівство Швеція – держава у Північній Європі. За площею Швеція займає четверте місце серед європейських країн, але її населення становить всього 9,5 мільйонів чоловік. Швеція розташована на захід від Балтійського моря і Ботнічної затоки, у східній частині Скандинавського півострова. На заході від неї знаходиться Норвегія, на північному сході – Фінляндія. По морю Швеція межує із Німеччиною, Польщею, Росією, Литвою, Латвією, Естонією та Данією, з якою її з'єднує Ересуннський міст довжиною майже 8 кілометрів.

Приблизно 15% території країни знаходиться за Полярним колом. На північному заході розташовані Скандинавські гори з найвищою точкою на горі Кебнекайсе (2111 м); рельєф решти країни в основному рівнинно-горбистий. Порізану берегову лінію супроводжують тисячі островів, найбільші з яких – Готланд та Еланд. Столиця Стокгольм знаходиться на південному сході, недалеко від узбережжя Балтійського моря.

Приголомшливі ландшафти можна знайти у будь-якому куточку Швеції. Тут можна плавати на вітрильнику вздовж красивого архіпелагу у пошуках безлюдного острова, кататися на лижах по гірських схилах, рибалити у кришталево чистих озерах, вирушати у в походи по диких місцях, відпочивати у кемпінгах, милуватися північним сяйвом, кататися на санях в оленячих упряжках, і нарешті, просто насолоджуватися найчистішим повітрям, від якого паморочиться голова.

Незважаючи на те, що тут не дуже багато міст, шведи – дуже стильна нація, що надає великого значення своєму зовнішньому вигляду, а також практичності інтер'єру і ненав'язливості декору приміщень. Місцеві жителі цілком позбавлені снобізму: вони доброзичливі, толерантні і дуже вдячні своїй землі за все, що вона може їм надати. У всіх аспектах життя шведи намагаються використовувати тільки натуральні, екологічно чисті матеріали, а в кулінарії – лише еко-продукти. З цієї та багатьох інших причин у Швеції особливо приємно відпочивати з дітьми.

Клімат

Більша частина території Швеції перебуває під дією помірного клімату, окрім північної її частини, яка розташована у зоні субарктичного клімату. Завдяки впливу Гольфстріму, усі чотири сезони в центральній та південній Швеції проходять досить м'яко. Тут тепле літо (+17- +20°C) і відносно холодна зима (-4- + 2°C). Від інших північних країн Швеція також відрізняється невисокою вологістю. Холодний період часто супроводжується рясними снігопадами по всій території країни, проте у літній період опади незначні. При цьому, західна частина більш волога, а у східній переважає суха сонячна погода.

Північна Швеція вирізняється коротким, хоча й досить теплим літом, та довгою холодною зимою. Мінусові температури і щільний сніговий покрив часто тримаються тут з вересня по травень.

Відпочинок у Швеції

Відпочинок у Швеції, країні соковито-зелених лісів і найчистіших синіх озер, – це ковток свіжого повітря для всіх, кому набридла буденність і міська метушня. Тут Ви відчуєте прилив сил, бадьорості та молодості, а також запозичите у місцевих жителів рецепт розміреного, щасливого і дуже красивого життя.

Основна частина населення проживає на півдні, де зосереджено більшість міст та селищ. Найкращим серед них по праву вважається Стокгольм – витончена і безтурботна столиця, яка розташувалася на 14 островах біля озера Меларен та Балтійського моря. Місто може похвалитися прекрасною старовинною та сучасною архітектурою, безліччю цікавих музеїв і насиченим культурним життям. Тут знаходяться найкращі магазини, нічні клуби, ресторани і готелі Швеції, а також кілька неймовірно красивих пляжів. Однією з візитних карток столиці є Стокгольмський архіпелаг. Він складається з двадцяти з гаком тисяч островів, що пропонують нескінченні можливості для цікавого і корисного дозвілля.

На південно-західному узбережжі знаходиться Гетеборг, друге за величиною місто країни. Завдяки мережі каналів та широким довгим проспектам він дуже нагадує Амстердам, а його усміхнених жителів вважають найщасливішими й найдоброзичливішими людьми у Швеції.

Ще південніше розташована найбільш космополітична частина Швеції. Тут особливо привабливе старовинне, і в той же час, дуже сучасне місто Мальме із середньовічним центром та бурхливим нічним життям, а по-сусідству – молодіжне університетське місто Лунд.

У південній частині Швеції також знаходяться два її найбільших озера, Веннерн та Веттерн, на яких розташувалися чудові міста – сонячний Карлстад і благородна Вадстена. Ця місцевість цікава не тільки старовинними пам'ятками й надихаючими пейзажами, а й швидкоплинними річками, які широко використовуються для рафтингу.

Центральна та північна частини країни представляють більш типові шведські пейзажі. У центрі знаходиться історична провінція Даларна, де за зеленими пагорбами ховаються казкові села, а між ними розлилося насичено-синє озеро Сільян. На схід від цього чарівного куточка дикої природи, населеного вовками, оленями та ведмедями, розташувалися великі міста. Особливої ​​уваги заслуговують гордий промисловий Сунсвалль, життєрадісний Умео та портовий Лулео, кожен з яких по-своєму красивий і цікавий.

Якщо рухатися далі на північ, можна побачити ще більше приголомшливих місць, що знаходяться на території шведської Лапландії, де живе напрочуд променистий народ – саами. Взимку вони не бачать сонця, але можуть показати Вам одне з найбільш незвичайних природних чудес – північне сяйво. І не тільки це! У північній Швеції є красиві стрімкі річки та безкраї хвойні ліси, у яких водяться грізні ведмеді, поважні лосі та граціозні північні олені, а вздовж усієї цієї краси прокладено неймовірну кількість пішохідних туристичних маршрутів. В середині літа тут можна насолоджуватися цілодобовим сонячним світлом, сліпуче-яскравим вдень ​​і таємничо-ніжним вночі, а взимку – милуватися казковим розсипом діамантових зірок на небі.

Якщо Вам пощастить залишитися тут на кілька днів, обов'язково відвідайте Кіруну, найпівнічніше місто країни, а також розташоване неподалік привітне селище Юккас'ярві, в якому знаходиться знаменитий Крижаний готель.