Відпочинок в Словенія

Показати на мапі

Туризм

На північному заході Балканського півострова південно-східна Європа дала притулок одній з найменших своїх держав - Словенії.

Невелика альпійська країна розташувалася на території 20 236 км² у гористому куточку між Австрією, Італією, Угорщиною, Хорватією та Адріатичним морем. На її півночі - хребти Східних Альп, що являють собою природний кордон із Австрією. Південніше простягаються ланцюги Кам´яних та Савиньских Альп. На заході - Юліанські Альпи, в яких розташована найвища точка Словенії - гора Триглав (2863 м). Це - одне з найкращих місць для гірськолижного відпочинку, багатьох зимових видів спорту, альпінізму й скелелазіння в усій східній Європі. У теплі пори року Словенія з радістю допоможе розслабитися й вилікує вас від багатьох захворювань у своїх численних спа-центрах і курортах із лікувальними термальними джерелами.

Історія

Земля Словенії має багату історію, що починається ще з ранніх періодів до заселення її слов´янськими народами. Перші люди з´явилися на її території ще 250 тисяч років тому. До ХХ століття території країни постійно перебували під гнітом і управлінням чужинців, але, не дивлячись на постійний тиск, словенці розвивали свою націю й зміцнювалися в самосвідомості. Перебуваючи в складі Югославії з часів Першої світової війни, в 1990 році словенці провели референдум за свою незалежність, якої прагнули 90 відсотків виборців, і в 1991 році молода, незалежна держава Словенія нарешті знайшла себе, позначивши своєю столицею місто Любляна.

Пам´ятки

Незважаючи на скромні розміри своєї території, Словенія примудрилася розмістити на ній просто-таки непристойно велику кількість пам´яток різних епох. На словенській землі свого часу було близько тисячі найрозкішніших замків, деякі з яких височіють на вершинах пагорбів і по сьогодні. Найбільш відомі й відвідувані туристами - Люблінський замок у столиці держави, Блейський замок, замок Старий Град у Цельє, й висічений прямо в скелях замок Пред´ямський град.

Шкоцьянські печери, ртутна копальня Ідрія, а також доісторичні споруди на палях на території болотистої низини Люблянське бар´є внесені до престижного списку об´єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Багато музеїв дбайливо зберігають унікальні археологічні знахідки, а галереї нашого часу демонструють досягнення сучасних майстрів.

Ну й звичайно ж, одна з найславетніших якостей Словенії – це краса її дивовижної природи з різночолими лісами, численними природними парками. У Словенії близько 300 унікальних водоспадів, а найбільш відвідуваним, безсумнівно, є водоспад Савица. Мальовничі річки й гірські схили Словенії, різночолий тваринний світ – щедрий подарунок невеликій державі від природи.

Клімат

Клімат Словенії помірно-континентальний у центральних та північних областях країни, на узбережжі ж Адріатичного моря панує субтропічний клімат середземноморського типу. Прийнято виділяти три кліматичні зони: прибережні райони, центральну область і східну частину країни. У гірських частинах країни переважає різкий альпійський клімат, для прибережних районів характерний середземноморський, а особливістю північно-східної рівнинній частини є континентальний тип погоди. В липні середня температура повітря перевищує позначку +20°C, при тому, що в січні середня температура становить близько 0°C.

Відпочинок у Словенії

У теплу літню пору року безумовними лідерами за кількістю туристів є приморські міста – Порторож, Піран, Копер та Ізола, а також два альпійських озера - Блед і Бохінь.

Цілорічними фаворитами з відвідувань є лікувально-термальні центри Словенії: Рогашка Слатіна, Раденці, Струнян, Терме Чатеж, Добрна, Моравске Топліце, Шмарьешке Топліце, Рогла й Терме Зрече.

Гірськолижний відпочинок у Словенії в зимовий період – це незабутні враження, комфорт, чудова інфраструктура й високий рівень сервісу. Найбільшою популярністю користуються гірськолижні курорти Бовець, Краньска Гора, і Маріборське Похорье.

Бовец – найвисокогірніший курорт Словенії і єдиний курорт країни, де траси знаходяться на висоті більше 2000 метрів. Розташований Бовец на заході національного заповідника Триглав, на висоті 480 метрів над рівнем моря, на стику кордонів Словенії, Італії та Австрії. Лижний сезон тут триває з початку грудня до кінця квітня.

Краньська Гора – загальна назва місцевості та міста-курорту на північному заході Словенії, яка є одним із головних місцевих гірськолижних центрів. Окрім занять альпінізмом, гірським лижництвом, сноубордингом і походами в гори, регіон пропонує туристам будь-якого віку природні та культурні пам´ятки.

Маріборське Похорье – найбільший і найпопулярніший гірськолижний курорт Словенії, що знаходиться в районі гірського масиву Похорье, чиї невеликі за висотою вершини відносяться до Альп. Найвищий пік досягає позначки в 1543 метри, однак, незважаючи на скромні висоти, місцеві гірськолижні курорти, до яких відноситься й Маріборське Похорье, користуються незмінним попитом серед шанувальників гонок на лижах, гірських велосипедів, катання на санях, сноубордистів та інших зимових спортсмені.

[image|86335]Траси

Траси курорту Бовець підходять як «крутим» гірськолижникам, так і початківцям любителям лижного спорту. Загальна протяжність гірськолижних трас - 17 км (в тому числі є і нічні), бігові лижні траси - 15 км. Працює 6 підйомників, лижна школа, школа сноуборду, школа карвінгу, є можливості для заняття альпінізмом. Тривалість сезону з грудня по травень.

На курорті Краньська Гора добре розвинена інфраструктура: працює гірськолижна школа, школа сноуборду, є система штучного снігу, санна траса, траса для нічного катання, бігові траси, можливості для занять альпінізмом і лазіння по замерзлих водоспадів. Сезон з грудня по березень.

Курорт Маріборського Похор’є має траси всіх категорій складність, в тому числі і трасі для нічного катання - найдовша освітлена траса в Європі. Також є 36 км обладнаних трас для бігу на лижах. Працює 23 підйомника, гірськолижна школа, школа сноуборду, система штучного снігу, санна траса.

Гірськолижний центр Вогел один з небагатьох, де можна кататися на природному снігу з грудня до середини квітня. Розташований на висоті 569 - 1800 м. Загальна протяжність гірськолижних трас - 18 км, довжина трас для занять біговими лижами - 8 км. До послуг туристів надано 9 підйомників, лижна школа, школа бігових лиж, школа сноуборду. Гірськолижний центр Кобла - єдиний в Словенії гірськолижний курорт, де система штучного снігу здатна покрити 70% території. Сезон катання тут триває з грудня по березень. Рогла - відомий словенський гірськолижний центр, розташований на висоті 300 - 1517 м над рівнем моря, що став в 1997 році олімпійським центром країни. Блед - не тільки кліматичний і бальнеологічний курорт, але і популярне в Словенії місце у любителів гірських лиж. Гірськолижний курорт знаходиться на висоті 501 метрів над рівнем моря, в 50 кілометрах від Любляни. Він має у своєму розпорядженні траси різної складності, обладнанані системами штучного снігу і вечірнім освітленням. Також в гірськолижному центрі є критий льодовий каток, траса для бігових лиж і гірськолижна школа, знамените однойменне озеро Блед є популярним літнім туристичним напрямком.

Дозвілля

Насолодившись красою природи і активним відпочинком, в Словенією кожен зможе знайти собі розвагу до душі в будь-який час доби. Нітрохи не будуть розчаровані любителі нічних клубів, барів і дискотек - тут їх достатню кількість на будь-який смак. Любителі азартних ігор знайдуть собі застосування в казино і гральних салонах. Відправившись на відпочинок до Словенії всією сім´єю, вам з дітьми буде дуже цікаво провести час в екстрим-парках. А багатовіковий вплив Відня проявляється в надзвичайному ароматі кави в кав´ярнях і барах країни.

Курорти