Відпочинок у Нью-Йорку

США

Показати на мапі

Туризм

Нью-Йорк – фантастичне місто, що пульсує нестримною енергією, яку випромінює буквально все: від хмарочосів Уолл-стріт до неонового світла Таймс-сквер та пишної зелені Центрального парку. У цьому глобальному центрі розваг, моди, ЗМІ та фінансів історія зустрічається із сучасністю, живучи з нею в гармонії та повному взаєморозумінні. Туристи приїжджають до Нью-Йорку, щоб відвідати музеї світового класу, такі як MoMA (музей сучасного мистецтва) або Met (Метрополітен-музей), та наживо побачити культові споруди, як Емпайр-Стейт-Білдінг або Статуя Свободи. Однак, покинувши місто, вони найбільше ностальгують за його невгамовним життям і неймовірною амбітністю місцевих жителів, які, незважаючи на холодність та снобізм, нез'ясовним чином підкорюють серця туристів своєю любов'ю і відданістю Нью-Йорку.

Місто Нью-Йорк розташоване на атлантичному узбережжі материка і декількох островах у північно-східній частині США у штаті Нью-Йорк. З центру міста на захід тягнеться Манхеттен – довгий, вузький острів. На північному сході він відділений рікою Гарлем від Бронкса, на сході і півдні – річкою Іст від Квінса та Брукліна, а на заході та півночі – річкою Гудзон від штату Нью-Джерсі. Район Стейтен-Айленд розташований на південному заході, через затоку Верхній Нью-Йорк.

Нью-Йорк складається з п'яти величезних районів, кожен з яких є окремим округом із власною історією, культурою та порядками: елітний Манхеттен, музичний Бруклін, інтернаціональний і спортивний Квінс, «зелений» Бронкс та куточок відпочинку від міської суєти – Стейтен-Айленд.

Завдяки компактно й логічно розташованим вулицям, наповненим тисячами цікавих будівель, старосвітських кафе, атмосферних вуличних торговців і незвичних магазинів, Нью-Йорк викликає захват. Проте пересуватися ним іноді буває складніше, ніж перетнути океан. Пробираючись крізь метушливі натовпи людей, які є мішаниною з понад 200 різних національностей, легко загубитися серед яскравих буддійських храмів Чайнатауну або блискучих бутиків та хмарочосів Манхеттену. Кожен район пропонує абсолютно інакшу версію Нью-Йорку – від 100-літніх єврейських гастрономів у Верхньому Вест-Сайді до звивистих брукованих доріжок у Грінвіч-Віллідж. Найкращим способом відкрити для себе це місто залишаються піші прогулянки, а комфортні готелі Нью-Йорку, відомого як «місто, що ніколи не спить», допоможуть розслабитися і хоча б на кілька годин зімкнути очі.

Пам'ятки

У найвідомішому й культовому місті США, мабуть, головною визначною пам'яткою можна назвати Статую Свободи. Створена ще у 1865 році французьким інтелектуалом Едуардом Лабуле, вона до цього дня є символом свободи та безмежних можливостей нації. Її корона відкрита для відвідування, але місця обмежені, тому бронювати квиток краще завчасно (вартість туру на поромі із відвідуванням корони лише на 3 долари вища за звичайний). Для тих, кому цього зробити не вдасться, є можливість побродити підставою пам'ятника і насолодитися видом з 16-поверхового оглядового майданчика, де є скляна стеля, яка дозволяє розглянути статую зсередини.

Найвидатніша споруда міського ландшафту, показана в сотнях голлівудських фільмів, – офісна будівля Емпайр-Стейт-Білдінг. Панорама Нью-Йорку з цього знаменитого хмарочосу вишукана і прекрасна, але приготуйтеся до того, що шлях до оглядових майданчиків на 86-му і 102-му поверхах лежить крізь довгі черги в обшарпаних та погано провітрюваних приміщеннях підвалу. Задля уникнення довгого очікування варто заздалегідь придбати квитки через інтернет і приїхати сюди рано вранці або ввечері. До того ж, після заходу сонця Ви насолодитеся найказковішим видом Нью-Йорку, підсвіченого у сутінках мільйонами вогнів. Ціна за чарівне видовище стартує від 32 доларів.

Нью-Йоркський Центральний парк був створений у 1860-70-х роках на заболоченій північній околиці міста, аби усі його жителі, незалежно від кольору шкіри, статусу або віросповідання, отримали простір для відпочинку від шуму та метушні. Це оазис посеред шаленого мегаполісу: пишні газони, прохолодні ліси, квітучі сади, спокійні водойми та звивисті, лісисті шляхи, які дають спраглим жителям Нью-Йорку ковток свіжого повітря.

Бруклінський міст був першим сталеливарним підвісним мостом у світі. Хоча його будівництво було понівечене катастрофою, міст став прикладом міського дизайну, що надихав художників, письменників та поетів.

Лінкольн-центр об’єднує деякі з найважливіших просторів діяльності Манхеттену: Ейвері-Фішер-Холл (місце нью-йоркської філармонії), театр Девіда Коха (місце нью-йоркського балету), і знамениту Метрополітен-оперу, чиї внутрішні стіни вбрані у яскраві виразні фрески Марка Шагала.

Музей сучасного мистецтва (MoMA) – один з найкращих музеїв Нью-Йорку, де представлено понад 100 000 предметів сучасного мистецтва, що були створені руками Ван Гога, Матісса, Пікассо, Уорхола, Ліхтенштейна, Ротко, Поллока та інших геніїв.

Гігантський енциклопедичний Метрополітен-музей, заснований у 1870 році, експонує найширшу колекцію світових творів мистецтва. Його постійна експозиція налічує більше двох мільйонів окремих об'єктів, від єгипетських храмів до американських полотен. Музей відвідує близько шести мільйонів осіб на рік.

Рокфеллер-центр називають містом у місті. До нього відносяться 19 будівель, розташованих в центрі Манхеттена між П'ятою та Шостою авеню. Традиційно взимку перед входом до головної будівлі, Рокфеллер-Плаза, вже більше 90 років красується головна Різдвяна ялинка і заливається каток, який влітку перетворюється на кафе. Але це не єдине надбання комплексу. Перед поїздкою обов'язково перегляньте перелік пропозицій та опис культурних програм Рокфеллер-центру на його офіційному сайті.

Клімат

Територія Нью-Йорку перебуває під дією вологого континентального клімату зі спекотним та вологим літом, сухою й прохолодною осінню, холодною зимою і вологою весною. Середня температура повітря в січні – -2- +3°C, в липні – +25- +28°C. Нерідко спостерігаються і більш екстремальні температури (-15°C взимку і +38°C влітку). Погода в Нью-Йорку може бути дуже мінливою, навіть протягом одного дня. Взимку тут часто бувають хуртовини та рясні снігопади, а влітку – штормові вітри. Відпочинок в Нью-Йорку особливо приємний на початку літа, коли сонце ще не встигло розжарити асфальт, на початку і в середині осені, коли можна провести кілька теплих днів у парках та насолодитися різнобарвним листям, а також напередодні Різдва.

Дозвілля

Нью-Йорк – це епіцентр мистецтва, місто приголомшливих ресторанів та безмежних можливостей для шопінгу, законодавець модних течій і стильних розваг. Спати до 9 ранку тут просто непристойно, адже важливою є кожна хвилина, аби дослідити скарби Манхеттенських вулиць, спробувати справжній нью-йоркський бейгл або доунат із чашкою чорної кави, неодмінно простоявши у черзі принаймні 15 хвилин, помилуватися хвилюючим міським ландшафтом з висоти одного з хмарочосів, побачити цінні експонати музеїв, побувати на Коні-Айленді та Стейтен-Айленді, відвідати ботанічні сади та зоопарк Бронкса, пройтися елегантними й затишними вулицями Брукліна, погуляти вздовж старих кварталів Квінса та встигнути зробити ще десятки важливих або наївних речей протягом дня . Адже, коли сонце повільно спливає за Гудзоном й сліпучі хмарочоси мерехтять, підсвічуючи ніч, Нью-Йорк перетворюється на одну велику сцену, що заманює до свого барвистого і божевільного світу ...

Театри Бродвею були колискою для багатьох всесвітньо відомих акторів, а великі і маленькі сцени, розсипані по всьому місту, виховали солістів, танцівників та музикантів світового класу. Залежно від Вашого настрою, Нью-Йорк покаже Вам що завгодно: драйвові або хіпові рок-концерти на майданчиках Вільямсбургу, грандіозні оперні постановки в Лінкольн-центрі, а також джазові концерти, витончений балет, вечори поезії, комедійні шоу, експериментальні театральні постановки і все, що тільки може прийти на розум, поміж ними.

Нью-Йорк, як жодне інше місто у світі, надає кожному право вибору власних пригод та дозвілля. Усе, про що Ви мрієте, напевно вже відбувається у Нью-Йорку, тому швидше загадуйте бажання приїхати сюди та негайно втілюйте його у життя!