Відпочинок в Тунис

Туніс

Показати на мапі

Туризм

Туніс – столиця Туніської республіки і найбільше місто держави. Розташоване на північному сході країни у Туніській затоці, на березі однойменного озера. Разом із передмістями утворює Великий Туніс із загальною кількістю населення близько 2 млн. чоловік.

У Великий Туніс входять курортні передмістя Гаммарт, Ель-Марса і Сіді-бу-Саїд. Неподалік від міста знаходиться столичний порт Ла-Ґулєт (араб. Хальк-ель Уед).

Туніс – економічний центр країни. Велика частина населення говорить арабською та французькою мовами.

Пам'ятки

Історія міста тісно пов'язана з історією його попередника – великого Карфагена.

Столиця фінікійської держави була заснована на цій території в 814-813 до нашої ери. Зруйнований і відбудований заново римлянами, Карфаген кілька століть залишався головним африканським містом Римської імперії. Часи змінювалися – в 698 році Карфаген захопили араби. Його руїни використовувалися для побудови нового міста – Тунісу.

184 колони Карфагена зараз прикрашають внутрішній двір Великої мечеті – однієї з головних визначних пам'яток столиці. Велика мечеть також має назву Мечеть Зітуна (Djama Az-Zajituna в перекладі з арабської – Оливкова мечеть). Вона була побудована в 732 році і протягом століть неодноразово перебудовувалася. На території мечеті знаходився найбільший ісламський університет і найбагатша в Північній Африці бібліотека.

Найбільшу в світі колекцію римської мозаїки можна побачити в музеї Бардо. Національний музей Бардо, заснований в 19 столітті. Це місце обов'язкове для відвідування. Тут, в стінах старовинного палацу, зібрані чудові зразки античного образотворчого мистецтва. Бардо – другий за значимістю (після Каїрського) археологічний музей Африки.

Сам по собі відомий Карфаген, вірніше, те, що від нього залишилося, знаходиться в передмісті Тунісу. Це археологічний заповідник, що входить до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Його найбільш відомі об'єкти – терми Антоніна Пія, акведук, квартал вілл, одеон, амфітеатр. На території заповідника створено музей.

Клімат

Клімат Тунісу – середземноморський. Тут сухе, спекотне літо і прохолодна, дощова зима. Самий «гарячий» місяць – серпень, в цей час температура повітря може підніматися до 35 градусів. Найбільш низькі температури спостерігаються в січні: близько 15 градусів вдень і 5 градусів вночі. З серпня по листопад вода найтепліша: 28 - 26 градусів відповідно.

Оксамитовим сезоном тут вважається жовтень. Хоча планувати відпустку до Тунісу можна з травня по листопад. Весна і осінь – найкращий час для екскурсій: лагідне сонце дозволяє оглядати історичні пам'ятки, якими так славляться місто та околиці, не побоюючись перегріву.

Дозвілля

Головна вулиця столиці – проспект Хабіба Бургіби. Її часто називають туніськими Єлисейськими полями. Тут безліч ресторанів, магазинів і кафе. Проспект приведе вас до площі Незалежності, де розташований знаменитий собор Святого Вінсента де Поля. Навпроти знаходиться муніципальний театр – головна театральна сцена країни.

Після прогулянки центральним проспектом особливо контрастно сприймається Медіна – «старе місто». Це «серце» Тунісу. Потрапивши сюди, ви миттю поринете у світ стародавнього сходу. Заплутані вузькі вулички, лавки з прянощами, крамнички ремісників, а також палаци, мечеті, медресе, мавзолеї – гуляти по Медині можна увесь день.

Поплавати, поніжитись на пісочку і просто добре відпочити жителі міста і туристи відправляються у передмістя.

Ель-Марса – улюблений курорт жителів столиці. Його головна перевага – чудові пляжі. Щоб насолодитися спокійним відпочинком на морському березі в Ель-Марса варто приїжджати в будні дні, коли тут мало людей і тихо.

Гаммарт – містечко елітних вілл і висококласних готелів. Тут розташована літня резиденція президента. Гаммарт відомий своїми центрами таласотерапії.

Неподалік від Гаммарту знаходиться біло-блакитне диво Тунісу – Сиди-бу-Саїд. Повністю витримане в білому і синьому кольорах, приморське містечко століттями надихає художників і поетів. Прогулянка по його стародавніх вулицях стане одною з найбільш пам'ятних подій вашої відпустки.