Відпочинок в Вʼєтнам

Показати на мапі

Туризм

В'єтнам досить недавно став активно приймати туристів, але вже встиг привернути безліч мандрівників із усього світу. Тут не тільки ласкаве сонце й море, а й казково красива природа. На відпочинок у В'єтнамі їдуть не тільки, щоб поніжитися на пляжі й зайнятися водними видами спорту, але й для того, щоб помилуватися чудовими гірськими пейзажами та познайомитися з історією країни. Екскурсійний і пляжний сезони в цій країні відкрито практично весь рік. Територія В'єтнаму дуже розтягнута, тому в окремих частинах країни клімат може істотно відрізнятися. Знання цих тонкощів допоможе Вам правильно підібрати курорт і незабутньо провести кілька днів відпустки.

В'єтнам знаходиться на півострові Індокитай у Південно-Східній Азії. Тут проживає близько шістдесяти народностей і етнічних груп, однак більше 80% місцевих жителів становлять в'єтнамці.

В'єтнам - це аграрна країна. Основною культурою, яку тут вирощують і експортують, є рис. Крім того, країна є великим постачальником чаю та кави. Гори займають більшу частину країни, а майже всю рівнинну частину займають плантації. Однак первозданна природа В'єтнаму й сьогодні збережена в національному парку Батьма-Хайван, заказниках і резерватах.

Історія

Історія В'єтнаму починається ще з третього тисячоліття до нашої ери. Починаючи з 110 р нашої ери, йшли регулярні війни з Китаєм за незалежність.

У другій половині XIX століття В'єтнам став французькою колонією. За часів Другої Світової війни спалахнули повстання всередині країни в комуністичній структурі.

У багатовіковій історії В'єтнаму налічується багато кровопролитних воєн, що залишили страшні рубці на сучасному обличчі держави, у вигляді зруйнованих і розграбованих храмів, святинь та інших пам'яток.

Активний розвиток економіки В'єтнаму почався в 90-роках ХХ століття, з того ж часу став розвиватися й туризм.

Пам´ятки

Здійснивши авіапереліт, Ви опинитеся в країні з багатою історико-культурною спадщиною, яка представлена різноманітними архітектурними об'єктами. Ви можете самостійно подорожувати країною автобусом або придбати екскурсійні тури, ціна на які цілком прийнятна. Але в будь-якому випадку, Вам варто побачити значущі об'єкти В'єтнаму, внесені до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Це: Святилище Мішон, комплекс пам'яток Хюе, Історичне місто Хой Ан, Імператорська цитадель Тханглонг, Цитадель династії Хо.

До визначних пам'яток країни відносять і багато природних об'єктів. Найбільший острів Фу Куок є найспокійнішим місцем В'єтнаму й має статус Національного парку. Незрівнянною красою яскраво виділяється Перевал Трам Тон, а водоспади й водні каскади в поєднанні з навколишньою природою складають неповторний мальовничий пейзаж. Найбільш привабливі з них - водний каскад Банжок у провінції Каобанг, який є природною межею між В'єтнамом і Китаєм, а також водоспади Ба Хо в Няганзі й Понгау в Далат.

Клімат

В'єтнам має перехідний клімат від субтропічного до тропічного, а на крайньому півдні країни клімат субекваторіальний. Температурний режим і опади дають можливість виділити два сезони - з жовтня по квітень м'яку зиму, та з травня по вересень спекотне літо з мусонними дощами. Крім того, В'єтнам можна розділити на три кліматичні райони.

Центральний відрізняється субтропічним мусонним типом клімату. У зимові місяці температура повітря не перевищує +20°C, а влітку повітря прогрівається до +28°C. Найбільш сприятливим часом для відпочинку в цьому районі вважається період з лютого по червень, і путівка до В'єтнаму на цей час дасть Вам можливість переконатися в цьому.

Північний має субтропічний мусонний клімат із вологим літом і прохолодною дощовою зимою. Взимку температура повітря не опускається нижче +17°C. Влітку повітря прогрівається до +32°C. Гарячі тури до В'єтнаму в цей кліматичний район користуються попитом у період із квітня по травень і з жовтня по листопад. У цей час опадів практично не буває.

Південний відрізняється м'яким тропічним кліматом і стійким температурним режимом протягом всього року. Температура прогрівається до +27°C. Курорти В'єтнаму в цьому регіоні особливо популярні у мандрівників, тому що тут можна відпочивати цілий рік.

Пляжі

В останні роки В'єтнам став однією з улюблених країн для проведення відпустки у наших туристів. Доступна вартість турів і різноманітність найкрасивіших місць для відпочинку приваблюють сюди все більше мандрівників. Готелі В'єтнаму пропонують комфортні умови проживання.

Нячанг - це велике місто й найвідоміший пляжний курорт країни, де створена прекрасна пляжна зона. Тут можна поніжитися в теплих водах океану, позасмагати, розважитися й подивитися на визначні пам'ятки. Пляжний сезон у Нянчанзі відкритий цілий рік, а ціна на тур є однією з найнижчих.

Фантьет / Муйне. Курорт розкинувся уздовж пляжів на 10 км. Це місце допоможе вам дешево відпочити у В'єтнамі. Тут не так багато пам'яток і не дуже активне туристичне життя, але тут прекрасна пляжна зона. Крім того, Фантьет / Муйне вважається кращим місцем у В'єтнамі для занять віндсерфінгом і серфінгом.

Острів Фукуок. У цьому місці небагато пам'яток, але відмінні пляжі. Цей острів припаде до душі тим, хто цінує недоторкану цивілізацією природу. Тут можна обстежити дикі джунглі або вивчити підводний світ.

Хойан. Це місто славиться своєю красою й старовинною архітектурою, а його вулички просякнуті романтичною атмосферою. Недалеко від Хойа розташовані відмінні пляжі.

Дайвінг

Дайвінгом у В'єтнамі можна займатися майже цілий рік, за винятком періоду грудень-лютий, - у цей час море досить бурхливе. Практично на кожному курорті є дайвінг-центр. Незважаючи на низькі ціни, дайвінг тут організований не гірше, ніж на знаменитих європейських курортах. Південно-Китайське море вразить красою підводного світу, що рясніє розмаїттям яскравої флори та фауни: кольорові, ніби розфарбовані аквареллю рибки, химерні корали, величезні зелені черепахи, морські корови та таємничі гроти.

Дозвілля

Тури до В'єтнаму з Києва пропонують безліч морських розваг. Пляжний сезон у цій країні триває цілий рік, просто в певний час купатися можна тільки на конкретних курортах. Сезон серфінгу на південному узбережжі починається у вересні й закінчується в квітні. А якщо Ви хочете порибалити, то до В'єтнаму краще вирушати влітку.