Відпочинок в Японія

Показати на мапі

Туризм

Японія, «Батьківщина сонця» - одна з найдивовижніших і загадкових країн світу. Подорож сюди ніяк не назвеш бюджетною. Але, без сумніву, вона того варта. Офіційна назва держави - Ніхон коку, або Ніппон коку. Жителі Японії називають її Ніппон (Ніхон), а себе - Ніхондзін.

Країна розкинулася на 6852 островах Японського архіпелагу в Тихому океані. Більшу частину її площі (97%) складають острови Хонсю, Хоккайдо, Кюсю і Сікоку. Символ Японії - вулкан Фудзіяма - найвища точка архіпелагу, її висота становить 3776 м.

Столиця держави, Токіо, розташована на острові Хонсю. Регіон Великий Токіо, куди крім столиці входять прилеглі префектури, вважається найбільшою в світі міською агломерацією.

Ця велика економічна держава, член країн «Великої сімки», може похвалитися найвищою тривалістю життя. Найбільш імовірною причиною великої кількості довгожителів у Японії називають національну кухню, основу якої складають морепродукти.

Велика частина населення Японії (близько 80%) сповідує синтоїзм. Трохи менша (близько 67%) - буддизм. При цьому в системі вірувань багатьох японців ці релігії гармонійно поєднуються.

Історія

Вважається, що перші поселення з'явилися на архіпелазі 40 тис. років до н. е. Приблизно в 500 р. до н.е. вихідці з Китаю і Кореї принесли сюди поливну систему вирощування рису, гончарний круг і ткацький верстат. У 6 столітті на цих землях почав поширюватися буддизм.

Централізована японська держава з'являється в 8 столітті. Починається розквіт національної культури Японії. Столицею країни стає Хейан-ке (сучасний Кіото).

Перші європейці (португальці, місіонери-єзуїти і голандські купці) прибули на архіпелаг в середині 16 століття. З цього періоду починається об'єднання японських земель, яке вдалося завершити в 1590 р легендарному правителю Тойотомі Хідейосі. На початку 17 століття столицею стає місто Едо (Токіо). Деякий час по тому Японія практично обірвала зв'язку із зовнішнім світом. Ізоляція тривала близько двох століть. У 50-х роках 19 століття зовнішні зв'язки були відновлені. Почалася епоха модернізації.

У першій половині 20 століття мілітаристська Японія переживала важкі воєнні періоди, що слідували один за іншим. Після трагічних подій у серпні 1945 року, коли Японія стала єдиною в світі країною, проти якої було застосовано ядерну зброю, керівництво держави підписло Акт про беззастережну капітуляцію. Два роки по тому держава прийняла нову, пацифічну, конституцію і взяла курс на ліберальну демократію. У другій половині минулого століття в Японії почався сильний економічний і соціальний ріст, який зробив її однією з найрозвиненіших країн світу. Державний лад сучасної Японії - конституційна парламентська монархія.

Пам'ятки

Шедеври архітектури, сади каменів, священна Фудзі, блискучі вогнями мегаполіси - все це робить Японію мрією туриста. У який би з регіонів ви не відправилися, вона справить на вас незабутнє враження.

Найголовнішими культурно-історичними об'єктами столиці вважаються імператорський палац, японські сади Коісікава Коракуен і Хамарикю, буддійське святилище Асакуса (одне з найбільш древніх і шанованих в місті). Крім Асакуса, до відомих храмів столиці відноситься також синтоїстське святилище Медзі.

На весь світ відомі Храм Чистої води Монастир Кійомідзу і Золотий павільйон (Монастир Кінкаку) комплексу Рокуон-дзі в Кіото, Кенте-дзі в місті Камакура і багато інших.

Окремої згадки заслуговує святилище Іцукусіма - синтоїстський храмовий комплекс на однойменному острові. Його підносяться над морем червоні ритуальні врата (торії) - одна з найзнаменитіших визначних пам'яток країни. Їх зображення можна побачити на листівках, рекламних проспектах, поштових марках. Комплекс входить до Списку спадщини ЮНЕСКО. Як передбачається, вперше він був побудований в 6 столітті, а відновлена конструкція датується 16 століттям.

В окремий список пам'яток Японії варто виділити її замки. З них найбільшою популярністю користуються Нагоя, Коті, Інуяма, Кумамото (в однойменних містах), Нідзе (Кіото), Сюрі (Наха).

20 мільйонів туристів щорічно відвідують Національний парк Фудзі-Хаконе-Ідзу, щоб зблизька побачити головний символ Японії - священну Фудзі. Сходження на вершину можливо лише в короткий період - з липня по кінець серпня. Крім самої гори до складу парку входять П'ять озер Фудзі, територія з давнім згаслим вулканом Хаконе і півострів Ідзу. Парк розташований в 80 км від Токіо.

Клімат

На території країни умовно виділяють шість кліматичних зон. На Центральній височині клімат острівний, з відчутною зміною добових і сезонних температур.

В районі Внутрішнього Японського моря панує помірний клімат. На островах в зоні Тихого океану зими холодні, з невеликою кількістю опадів, літо жарке і вологе.

Найсильніші снігопади бувають в регіоні Японського моря. Влітку вітер з гір (фен) приносить сюди спеку. На південно-західному архіпелазі Рюкю клімат субтропічний, вологий, з м'якими зимами. Острів Хоккайдо відрізняється морозною зимою і відносно прохолодним літом.

На архіпелазі чітко поділяються чотири сезони, кожен з них гарний по-своєму. Так що сміливо плануйте відпустку в зручний для Вас період: Японія прекрасна в будь-яку пору року!

Відпочинок в Японії

Серед центрів морського відпочинку в Японії лідирує префектура Окінава. Тут розташована величезна кількість курортів. Окінава - це чудові пляжі, чудово розвинена інфраструктура, багаті коралові рифи, а також історичні пам'ятники і численні парки розваг. Острови, що входять до префектури архіпелагу Керама особливо люблять дайвери.

Відома Японія і своїми гірськолижними курортами, яких тут налічується близько 600. Всі гірськолижні бази Японії прекрасно оснащені, славляться відмінною організацією відпочинку та якісним сервісом. Найпопулярніші з них: Наеба, Фурано, Нізеко, Хакуба, Аппі Коген, Дайзен, Дзао.

Бальнеологія - особливо шанований та один з головних курортних напрямків в Японії. Це не дивно, адже в країні налічується понад дві тисячі термальних джерел. Їх, а також створені навколо них бальнеологічні комплекси, називають "онсен". Купання в Онсен - улюблена спа-процедура японців.

Дозвілля

Проводячи відпустку в Японії, кожен день можна наповнити незабутніми враженнями. Щоб відчути себе справжнім японцем, в перервах між оглядами пам'яток просто необхідно зробити наступне: влаштувати собі релаксацію в Онсен; побувати на чайній церемонії; якщо ви потрапили в Японію навесні, відправитися милуватися сакурою, а якщо восени - відвідати фестиваль хризантем; подивитися змагання сумоїстів; покуштувати справжніх сусі в відомому своїми ресторанами столичному районі Гінза.

Доповнюйте цей список самостійно, враховуючи власні вподобання, адже відкривати чарівну Японію можна нескінченно!