Відпочинок в ЮАР

Показати на мапі

Туризм

Південно-Африканська Республіка – найбільш економічно розвинена держава континенту, а також одне із найпривабливіших місць для любителів дикої природи та першокласного відпочинку.

ПАР іноді називають «Райдужною Країною». Це відповідна характеристика для держави, що стала домом для безлічі народів і культур.

Згідно зі статистикою, в ПАР проживає найбільша кількість азіатського, білого і змішаного населення в Африці. Тут сплелися традиції голландців, англійців, азіатів і корінних мешканців континенту.

ПАР ділиться на дев'ять провінцій: Західно-Капська, Північно-Капська, Східно-Капська, Квазулу-Натал, Вільна держава, Північно-Західна, Гаутенг, Мпумаланга і Лімпопо.

Всього в ПАР три столиці. Головна – Преторія, тут знаходиться уряд країни. Парламент розмістився в Кейптауні, а Верховний Суд – в Блумфонтейні.

ПАР - країна не тільки національного, а й географічного розмаїття.

Вона омивається двома океанами – Індійським і Атлантичним, має на своїй території пустелі – Калахарі і Наміб. На сході країни височіють Драконові гори. Широкі плато, що простягаються від них, мають назву «велд». Центральні ж території країни – суха рівнинна місцевість (Карру).

У ПАР є все для незабутнього відпочинку. Найбільші в світі парки дикої природи, чудові пляжі, міста з багатою історією і навіть гірськолижний курорт.

Історія

У 1652 році Ян ван Рібек заснував біля мису Доброї Надії перше голландське поселення – майбутній Кейптаун. З цього моменту почалося освоєння континенту європейцями. Колоністи прибували сюди з рабами з Індонезії, Мадагаскару та інших колоній. Нащадки білих переселенців, їхніх рабів і корінних жителів зараз складають близько половини населення в Західно-Капській провінції.

На початку 19 століття територія перейшла до Великобританії. Голландські селяни, бури, вирушили на освоєння центральних земель, де створили дві незалежні держави – Трансвааль і Оранжеву республіку (абоОранжева Вільна держава). У 1019 року їхні території, а також Капська колонія і колонія Натал були об'єднані в Південно-Африканський Союз – домініон Британії.

У 1961 році він став незалежною Південно-Африканської республікою.

До 90-х років минулого століття країна перебувала під владою апартеїду, режиму, який став причиною безперервних жорстоких конфліктів між чорним і білим населенням. У 1994 році режим припинив існування, всі жителі країни отримали рівні права.

Пам'ятки

Головне, за чим туристи вирушають у ПАР – звичайно, дика природа.

Тваринний світ на території країни неймовірно багатий. Не всі знають, що крім левів, слонів, носорогів та інших звичних нам представників африканської фауни тут можна побачити китів, морських котиків та пінгвінів.

У ПАР двадцять національних парків.

Найбільш давній і один із самих відомих – парк Крюгер, протяжністю 340 км. Тут живуть леви, слони, бегемоти, носороги, леопарди, антилопи. Всього у парку мешкає близько 140 видів тварин.

Розташований поруч з Кейптауном парк Столова Гора – славнозвісний заповідник ПАР. Він славиться багатим рослинним світом і мальовничими пейзажами.

До найвідоміших належать також заповідники Ціцікама, Аддо Елефант, Піланесберг, Маракеле, Мапунгубве.

Любителі мальовничих краєвидів обов'язково включають у мапу своєї подорожі поїздку Садовим Шляхом, який простягнувся вздовж узбережжя Індійського океану від Західного Кейпа до Східної Капської провінції.

Всім, кого цікавлять загадки археології та антропології, варто відвідати одну з визначних пам'яток країни – пам'ятник Всесвітньої спадщини «Колиска людства». Це печерний комплекс, в який входять знамениті печери Стеркфонтейн. Тут виявлені останки африканського австралопітека віком близько 2,3 мільйона років. «Колиска людства» знаходиться в провінції Гаутенг недалеко від Йоганнесбурга.

Клімат

Клімат ПАР настільки ж різноманітний, як і її ландшафт. Посушливий напівпустельний регіон Карру відрізняється високими літніми температурами, взимку тут бувають заморозки.

Вирушивши на західне узбережжя, в Кейптаун, ви потрапите в середземноморський клімат. У цьому регіоні цілий рік віють сильні вітри.

На територіях уздовж теплого Індійського океану панують субтропіки. На східних схилах Драконових гір ростуть тропічні ліси, а їхня протилежна сторона покрита низькими чагарниками. На гірських вершинах взимку лежить сніг.

ПАР вважається рекордною країною за кількістю сонячних днів. Туристичний сезон тут не припиняється весь рік.

Великі міста ПАР

Преторія, адміністративна столиця ПАР, розташована в провінції Гаутенг. Тут знаходиться парламент країни. Засноване бурами місто має багату історію і вважається одним з найсучасніших у республіці. Хмарочоси тут є сусідами з колоніальною архітектурою – спадщиною Британської імперії. У місті безліч зелені, квітів, фонтанів. Найбільш популярні місця для екскурсій в Преторії: музей природознавства Трансвааль, будинок-музей Поля Крюгера, монумент піонерам-переселенцям (Voortrekker Monument), музей африканської історії та культури (African Window), ботанічний сад і зоопарк.

Йоганнесбург – найбільше місто ПАР, столиця процвітаючої провінції Гаутенг. У 80-х роках 19 століття тут було знайдено найбагатше родовище золота. З поселення золотошукачів виросло місто. Зараз це фінансовий і економічний центр країни, забудований хмарочосами. У туристів Йоганнесбурга користується популярністю парк атракціонів «Голд Риф Сіті», де можна спуститися в шахту і своїми очима побачити, як плавлять золото.

Кейптаун – законодавча столиця ПАР, друге за чисельністю населення місто країни і найбільший порт. Кейптаун розташований на березі Атлантики, неподалік від мису Доброї Надії і самої південної точки Африки – мису Голковий, де Атлантичний океан зустрічається з Індійським. Кейп знаменитий самобутньою архітектурою, чудовими пляжами, національним парком Столова Гора, ботанічним садом Кирстенбош, Акваріумом, де живуть представники відразу двох океанів. Любителі дикої природи знають Кейптаун і його околиці як одне з кращих місць в світі для спостереження за китами. Це одне з найбільш відвідуваних туристами міст континенту.

Відпочинок в ПАР

Дурбан – велике місто в провінції Квазулу-Натал, що розкинулось на березі Індійського океану. Вигідне географічне розташування, казкові пляжі і чудова інфраструктура зробила Дурбан одним з найзнаменитіших курортів країни. Саме тут знаходиться «золота миля» – популярне місце пляжного відпочинку і розваг.

Місто-казино Сан-Сіті в Північно-Західній провінції відоме на весь континент. Збудований в пустельній місцевості, найбільший центр грального бізнесу і розваг нагадує міраж. Тут шумлять штучні водоспади і ліси, є готелі, поля для гольфу, атракціони, аквапарк. У Сан-Сіті цілодобово панують веселощі і азарт.

Пляжі

ПАР – один зі світових лідерів пляжного відпочинку, омивається двома океанами, з береговою лінією протяжністю майже 2800 км.

Великою кількістю пляжних територій славиться Кейптаун. Кліфтон, Кампс Бей, Мейзенберг, Ландудно, Блауберг – це далеко не повний список чудових пляжів Кейпа і його околиць.

Східно-Капська провінція знаменита своїми пляжами в Джеффріс-Бей (місцевий пляж «Дельфін» вважається одним з кращих місць для спортивного серфінгу), а також в містах Іст Лондон, Порт Елізабет і навколо них.

Облямований гірською грядою пляж Робберг в затоці Плеттенберг - справжній скарб для любителів усамітненого відпочинку і первозданної природи. Купання в Індійському океані тут можна поєднати із наглядом за китами, дельфінами, морськими котиками.