Відпочинок в Чехія

Показати на мапі

Туризм

Чехія є однією з найкрасивіших країн Європи. Відпочинок в Чехії популярний круглий рік, адже всесвітньо відомі бальнеологічні курорти - Маріанські Лазні та Карлові Вари працюють цілий рік. Перлиною країни по праву вважається Прага.

У Чехії величезна кількість пам'яток, тільки замків понад дві тисячі, а крім них ще безліч красивих палаців, галерей, музеїв, пам'ятників і просто цікавих місць. Неможливо не згадати і про знамените смачне чешське пиво, яке тут всюди ллється рікою. Безліч ресторанів, барів, клубів і кафе по всій країні радо зустрічають гостей холодними запітнілими кружками пива, смаженими ковбасками і іншими смачними дарами чешської кулінарії. Вдосталь насолодившись пивом, місцевою кухнею і захоплюючими екскурсіями, слід відправитися хоч на кілька днів на кращі курорти Чехії - Маріанські Лазні чи Карлові Вари. Тут Ви зможете оздоровитися, прийняти лікувальні ванни або випити цілющої води. Якщо ж Ви цінуєте активний відпочинок, то для нього в Чехії створені всі умови на прекрасних гірськолижних курортах.

Подорож до Чехії подарує Вам найрізноманітніший і незабутній відпочинок. Зручне географічне положення дозволяє туристам нашої країни обирати – переїзд автобусом або здійснити нетривалий авіапереліт.

Історія

Існує легенда, згідно з якою предки нинішніх чехів влаштувалися на території сучасної Чехії ще в кам'яному періоді. У IX столітті в літописах вперше згадується про поселення на цій землі. В середні віки Чешське королівство славилося значним впливом, однак гуситські війни в XV столітті, а також Тридцятирічна війна в XVII столітті значно його ослабили. Трохи пізніше над королівством панували Габсбурги і воно увійшло до складу Австро-Угорщини.

Після закінчення Першої Світової війни і падіння Австро-Угорщини Словаччина, Підкарпатська Русь і Чехія об'єдналися в незалежну республіку. У 1939 році країна була окупована Німеччиною. Коли закінчилася Друга світова війна, до влади прийшли комуністи і тільки в 1993 році Чехія стала незалежною. Сучасна Чехія входить до складу Європейського союзу і є членом НАТО.

Пам'ятки

Готелі Чехії радо зустрічають гостей круглий рік, адже милуватися пам'ятками цієї країни приємно в будь-який час.

Автобусні тури в Чехію привертають увагу любителів культури, мистецтва, історії та навіть містики. Тільки в Празі або, як її ще часто називають, «місті ста веж», знаходиться безліч прекрасних пам'ятників. Це і монастир Святої Анжеліки, і Ратуша на Староміській площі, і Троянський замок, і будинок Фауста, і ще безліч красивих місць.

Перебуваючи в Чехії, обов'язково потрібно відвідати невелике містечко-скарбницю Кутну-Гору. Свого часу саме в цьому місці карбувалися "пражзькі гроші". Вашої уваги також заслуговує костел Всіх Святих і чудовий костел Святої Варвари.

Вирушаючи в Чешський Крумлов, Ви відчуєте себе жителем середньовіччя. Місто-замок був побудований в XVII столітті і прекрасно зберігся до наших днів. Людям, які потраплять за його стіни, будь-які перекази і легенди здаються чистою правдою.

Варто зазначити, що в кожному чешському місті знайдеться що подивитися - це і Млинова колонада в Карлових Варах, і колона Пресвятої трійці в Оламоуце, і Стара Ратуша в Брно, і Площа Пржемисла Оттокара II в Чеське-Будейовіце.

Окремо слід звернути увагу на замки: їх в Чехії тисячі. Безумовно, Вам не вистачить часу, щоб відвідати і малу частину, але найкрасивіші все ж варто побачити. До їх числа відносяться Ческі-Штернберк, Кршивоклат, Тельч, Їндржихув-Градец, Рожмберк-над-Влтавою, Глубока-над-Влтавою і багато інших.

Клімат

У Чехії континентальний, середньоєвропейський клімат. Навесні і влітку переважає сонячна тепла погода, восени часто йдуть дощі, а взимку багато снігу.

У літні місяці середня температура повітря тримається на позначці +25°C. Восени часто йдуть дощі, але температура повітря рідко опускається нижче +12°C. Взимку температура повітря часто опускається нижче 0°C, але в середньому термометр показує - 2°C. Весна в Чехії починається вже в кінці лютого, і в квітні температура повітря прогрівається до +16°C, а в травні вже до +23°C.

Відпочинок в Чехії

У Чехії всі курорти можна розділити на гірськолижні і бальнеологічні. Насолодитися красою будь-якого з курортів Вам допоможуть автобусні тури до Чехії. Кожен курорт має свою іскорку і зможе чимось здивувати своїх гостей, але кілька з них користуються особливою популярністю у туристів.

Карлові Вари - це один з найстаріших бальнеологічних курортів Європи. Цілюща сила цих гарячих джерел стала широко відома в другій половині XX століття. Сучасні Карлові Вари - це невелике курортне містечко, яке знаходиться в 114 км від Праги. На території міста і в його околицях існує 12 гарячих джерел, які розрізняються не тільки по температурі води, але і за хімічним складом. Двері понад 20 бальнеолікувалень відкриті для відпочиваючих, вони пропонують різні програми процедур, призначені для лікування та профілактики захворювань печінки, нирок і шкіри. Крім того, тут працюють кілька медичних центрів і SPA-готелів, вартість послуг в яких цілком доступна. Така різноманітність дає можливість кожному відпочиваючому підібрати для себе оптимальний варіант лікувального відпочинку.

Маріанські Лазні розташовуються трохи південніше Карлових Вар, в 118 кілометрах на захід від Праги. Даний курорт знаменитий своїми холодними мінеральними джерелами - з 8-ми свердловин в околицях міста видобувається вода, в якій міститься багато магнію і кальцію. Основною відмінною рисою курорту є лікування за допомогою підземного газу - суміші сірководню, радону і двоокису вуглецю.

Гаррахов - це найвідоміший гірськолижний курорт Чехії. Він пропонує своїм гостям не тільки гірськолижні траси різної складності, але і велику кількість курортного житла, яке можна орендувати досить дешево.

Прага - це столиця Чехії і одночасно найкрасивіше місто країни. Химерні будівлі епохи пізнього Відродження є сусідами в ньому поряд зі строгими готичними соборами. У місті багато площ, пішохідних зон, скверів і парків.

Дозвілля

У Чехії представлено безліч розваг, тому відпочиваючи в цій країні, кожен зможе знайти для себе заняття до душі. У будь-якому з міст цієї невеликої країни, Ви зможете спланувати розважальну програму на свій смак.

Величезна кількість музеїв і тематичних експозицій не дадуть занудьгувати любителям історії. Гурмани зможуть урізноманітнити свої прогулянки відвідуванням місцевих ресторанів, а також музею пива і музею шоколаду.

Дітям подорож до Чехії теж не буде здаватися нудьгою, тому що крім зоопарку, вони побувають в Музеї привидів і Парку динозаврів.

У цій країні Вас чекає захоплюючий шопінг, а також цілющі мінеральні джерела. Крім того, не слід забувати і про численні свята - парад феєрверків в Брно, карнавал в Чешському Крумлові, Різдвяну ярмарку і Пивний фестиваль.

Курорти